Liepājas bērnudārzā "Liepiņa" divu grupu audzēkņiem piektdien konstatēta salmoneloze, informē ziņu aģentūra LETA.

Aģentūrai to apstiprinājusi Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas vadītāja Dace Roze, kura šādu informāciju saņēmusi no epidemiologiem Liepājā.

Sīkāku informāciju Roze pagaidām nesniedza, norādot, ka "šī informācija ir vēl pavisam svaiga, un ir jāveic pārbaudes". Tā kā saslimšana konstatēta divās grupiņās, visticamāk, bērni inficējušies ar ēdienu, pieļāva Roze.

Salmoneloze konstatēta trim bērniem no divām grupām, aģentūru LETA informēja bērnudārza vadītāja Agnese Verbele. Pārējiem šo grupu audzēkņiem veiktas veselības pārbaudes – tiem bērniem, kuriem pārbaužu rezultāti jau ir zināmi, salmonelozes saslimšanas gadījumi nav konstatēti. Tāpat salmoneloze nav konstatēta virtuves un citiem darbiniekiem.

Pašlaik vēl nav zināms, vai bērni saslimuši, lietojot pārtiku, vai arī to izplatījis kāds vīrusa nēsātājs, piebilda bērnudārza vadītāja. Bērnudārzā veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai izvairītos no salmonelozes tālākas izplatīšanās.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko aģentūrai LETA pavēstīja, ka pēc jaunākās informācijas trim bērniem kā sākotnējā diagnoze apstiprināta salmoneloze, bet vēl pieciem – akūta zarnu infekcija gastroenterokolīts. Četri no saslimušajiem bērniem, pēc SPKC rīcībā esošās informācijas, ir hospitalizēti.

Arī Ševčenko apstiprināja, ka saslimšanas iemesli tiek skaidroti. Ir paņemti pārtikas paraugi, analīžu paraugi no bērnu kontaktpersonām, kā arī nomazgājumi no dažādām virsmām bērnudārzā. Savukārt bērnudārza personālam ir dotas rekomendācijas, kā novērst citus saslimšanas gadījumus.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, PVD pārbaudi "Liepiņas" ēdināšanas blokā sācis piektdien un to turpina arī šodien.

"Pārbaude tika sākta pēc tam, kad PVD saņēma informāciju par pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu iespējamo saslimšanu ar salmonelozi. Epidemioloģisko izmeklēšanu veic Slimību profilakses un kontroles centrs, lai noskaidrotu iespējamos saslimšanas cēloņus. Savukārt PVD veic pārbaudi iestādes ēdināšanas blokā," sacīja PVD pārstāve