Saistībā ar salmonelozes saslimšanas gadījumiem bērnudārzā "Liepiņa" Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veiks pārbaudes arī uzņēmumā, kas bērnudārzam veic ēdienu piegādi.

Tā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

"Pārbaudē konstatēts, ka "Liepiņas'' ēdināšanas blokā uz vietas tiek gatavota tikai daļa ēdienu. Ēdienus, kurus negatavo uz vietas, piegādā no sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma, kas atrodas vienā no Liepājas skolām, turklāt šis uzņēmums nodrošina ne tikai "Liepiņas'' bērnu ēdināšanu, bet vēl trīs citu Liepājas bērnudārzu un piecu skolu audzēkņu ēdināšanu. PVD veiks pārbaudi arī šajā uzņēmumā, kā arī gaidīs Slimību profilakses un kontroles centra veiktās epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus," sacīja Meistere.

Tāpat viņa norādīja, ka PVD pēc pārbaudēm bērnudārza ēdināšanas blokā konstatējis atsevišķus higiēnas prasību pārkāpumus, kas saistīti ar inventāra tīrīšanu un pārtikas produktu uzglabāšanu. Tomēr atkārtotā pārbaudē, kas notika pirmdien, PVD pārliecinājās, ka iepriekšējā pārbaudē konstatētās neatbilstības ir novērstas.

Kā ziņots, Liepājas bērnudārzā "Liepiņa" divu grupu audzēkņiem konstatēta salmoneloze. Tikmēr uzņēmums "Zālītes A", kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus "Liepiņai", uzskata, ka vairāki bērnudārza audzēkņi ar salmonelozi, visticamāk, saslimuši, kontaktējoties vienam ar otru. Iespēja, ka saslimšana notikusi no bērnudārzā uzturā lietotā ēdiena, ir maz ticama.

"Ja tas būtu no ēdiena, tad saslimšanas gadījumiem vajadzētu būt arī citās izglītības iestādēs, bet citur tādi gadījumi nav bijuši. "Liepiņā" ir 12 grupas, bet ar salmonelozi bērni saslimuši divās grupās. Ja saslimšanas iemesls būtu meklējams pārtikas produktu kvalitātē, tad saslimšanas gadījumiem vajadzētu būt arī citās grupās," iepriekš norādīja "Zālītes A" valdes locekle Ineta Kupše.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko aģentūrai LETA apstiprināja, ka saslimšanas iemesli tiek skaidroti. Ir paņemti pārtikas paraugi, analīžu paraugi no bērnu kontaktpersonām, kā arī nomazgājumi no dažādām virsmām bērnudārzā. Savukārt bērnudārza personālam ir dotas rekomendācijas, kā novērst citus saslimšanas gadījumus.