Kam mūsu pilsētā uzticētas rūpes par skolēnu un pirmsskolas iestāžu audzēkņu ēdināšanu, zināmā mērā – viņu veselību? Kā portāls irliepaja.lv noskaidroja Izglītības pārvaldē, šobrīd Liepājā tādu uzņēmumu, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus skolām un bērnudārziem, ir trīs: SIA "Māras Lācis", SIA "Viedaga" un SIA "Zālītes A".

SIA "Māras Lācis" (patiesā labuma guvējs Madars Markus-Narvils) apkalpo 15 iestādes: Ezerkrasta sākumskolu, Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, 3. pamatskolu, Raiņa 6. vidusskolu, Oskara Kalpaka 15. vidusskolu, kā arī pirmsskolas iestādes "Gailītis", "Gulbītis", "Kriksītis", "Liesmiņa", "Margrietiņa", "Mazulītis", "Pienenīte", "Sauleszaķis", "Stārķis" un Kristīgo pirmsskolas izglītības iestādi.

SIA "Viedaga" (patiesā labuma guvēja Mirdza Zemīte)  apkalpo sešas izglītības iestādes: Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolu, 7. vidusskolu, J.Čakstes 10. vidusskolu, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes "Kāpēcītis", "Sprīdītis" un "Zīļuks".

SIA "Zālītes A" (patiesā labuma guvējs Andris Novickis) apkalpo septiņas izglītības iestādes: Liepājas Centra sākumskolu, Liedaga vidusskolu, 8. vidusskolu, kā arī pirmsskolas iestādes "Dzintariņš", "Pūcīte", "Rūķītis", "Liepiņa" un tās filiāli "Ķipars".

Pilsētas Izglītības pārvaldes iestādēs noslēgtie ēdināšanas pakalpojuma līgumu termiņi ir pieci gadi.

Ar vairākām iestādēm līgumi noslēgti 2018. gadā, ar 7. vidusskolu un 1. ģimnāziju – 2019. gadā.

Virknē izglītības iestāžu ēdināšanas pakalpojumu iepirkumi šobrīd ir procesā – vai nu tiek sagatavoti, vai ir publicēti vai tiek vērtēti iesniegtie piedāvājumi. Tas attiecas uz Ezerkrasta un Centra sākumskolām; Kristīgo pirmsskolas izglītības iestādi; 3. pamatskolu; 6., 8., 10., 15. vidusskolu, Liedaga vidusskolu, kā arī pirmsskolas iestādēm "Mazulītis", "Stārķis", "Pienenīte", "Sauleszaķis", "Dzintariņš", "Pūcīte", "Rūķītis", "Liepiņa" un tās filiāli "Ķipars".

Gita Riekstiņa, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja vietniece, portālam irliepaja.lv apliecināja, ka kopumā situācija ar izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanu ir "diezgan laba", un "sūdzības saņemam reti". Ēdinātāji pārvaldei esot zināmi jau gadiem.


Katru no 25 Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēm, tāpat arī skolas PVD darbinieki apmeklējot vidēji trīs reizes gadā, lai kontrolētu, kā tiek ievērotas normatīvu aktu prasības, kā arī prasības par veselīgu uzturu skolās un bērnudārzos.


"Ir iestādes, kur jāatgriežas vairākkārt, un ir ļoti priekšzīmīgas iestādes, kuras varam kontrolēt retāk".

Pārsvarā tās ir pirmsskolas izglītības iestādes, kurās ir arī mediķis, pastāstīja Riekstiņa.


Aizvadītajā rudenī, saistībā ar norovīrusa izraisītu saslimšanu bērnudārzā Vidzemē, PVD arī Liepājā pastiprināti pārbaudījis gan produktu piegādātājus, gan izejvielas, sacīja Riekstiņa.


"Tomēr tieši no pārtikas saslimšanas nav konstatētas".