Uzņēmumā "Zālītes A", kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzā "Liepiņa", uzskata, ka vairāki audzēkņi ar salmonelozi, visticamāk, saslimuši, kontaktējoties vienam ar otru.

Iespēja, ka saslimšana notikusi no bērnudārzā uzturā lietotā ēdiena, ir maz ticama, aģentūrai LETA savu viedokli pauda SIA "Zālītes A" valdes locekle Ineta Kupše.

"Mēs sniedzam ēdināšanas pakalpojumus deviņās izglītības iestādēs. Piegāde notiek no viena liela bloka. Ja tas būtu no ēdiena, tad saslimšanas gadījumiem vajadzētu būt arī citās izglītības iestādēs, bet citur tādi gadījumi nav bijuši," skaidroja Kupše. Turklāt bērnudārzā "Liepiņa" ir 12 grupas, bet ar salmonelozi bērni saslimuši divās grupās. Ja saslimšanas iemesls būtu meklējams pārtikas produktu kvalitātē, tad saslimšanas gadījumiem vajadzētu būt arī citās grupās, norādīja Kupše. Tomēr precīzus saslimšanas iemeslus noteiks analīžu rezultāti, piebilda "Zālītes A" valdes locekle.

Bērnudārza "Liepiņa" vadītāja Agnese Verbele informēja, ka "Zālītes A" ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzā sniedz kopš 2007.gada, un pirms šomēnes konstatētajiem saslimšanas gadījumiem līdz šim ne reizi bērnudārza audzēkņiem nav konstatēta salmoneloze. Bērnudārza vadītāja atzina, ka viņai grūti pateikt bērnu iespējamo saslimšanas iemeslu, tāpēc jāgaida analīžu rezultāti.

"Mēs pārbaudījām, kāda bija ēdienkarte tajās dienās, kad tika konstatēts pirmais saslimšanas gadījums. Nekādu bīstamu produktu, [kas varētu izraisīt salmonelozi], tajā nebija," atzina Verbele. Arī virtuve neesot tādā stāvoklī, lai būtu pamats domāt, ka tur meklējams saslimšanas iemesls, piebilda bērnudārza vadītāja.

Četri saslimušie bērnudārza audzēkņi bija ievietoti Liepājas reģionālās slimnīcas bērnu nodaļā, bet pašlaik no slimnīcas jau ir izrakstīti. Lai gan vakar tika ziņots, ka ar salmonelozi saslimuši trīs bērni, salmoneloze laboratoriski apstiprināta arī ceturtajam bērnam, informēja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Kā ziņots, Liepājas bērnudārzā "Liepiņa" divu grupu audzēkņiem konstatēta salmoneloze.

Pārējiem šo grupu audzēkņiem veiktas veselības pārbaudes - tiem bērniem, kuriem pārbaužu rezultāti jau ir zināmi, salmonelozes saslimšanas gadījumi nav konstatēti. Tāpat salmoneloze nav konstatēta virtuves un citiem darbiniekiem.

Pašlaik vēl nav zināms, vai bērni saslimuši, lietojot pārtiku, vai arī to izplatījis kāds vīrusa nēsātājs, piebilda bērnudārza vadītāja. Bērnudārzā veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai izvairītos no salmonelozes tālākas izplatīšanās.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko aģentūrai LETA apstiprināja, ka saslimšanas iemesli tiek skaidroti. Ir paņemti pārtikas paraugi, analīžu paraugi no bērnu kontaktpersonām, kā arī nomazgājumi no dažādām virsmām bērnudārzā. Savukārt bērnudārza personālam ir dotas rekomendācijas, kā novērst citus saslimšanas gadījumus.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, PVD pārbaudi "Liepiņas" ēdināšanas blokā sācis piektdien un to turpina arī šonedēļ.

"Pārbaude tika sākta pēc tam, kad PVD saņēma informāciju par pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu iespējamo saslimšanu ar salmonelozi. Epidemioloģisko izmeklēšanu veic Slimību profilakses un kontroles centrs, lai noskaidrotu iespējamos saslimšanas cēloņus. Savukārt PVD veic pārbaudi iestādes ēdināšanas blokā," sacīja PVD pārstāve.