Ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējuma pieaugumu valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā, no pirmdienas, 27. aprīļa, darbu atsāks vēl divas bāzes pirmsskolas izglītības iestādes – "Liepiņa" un "Pasaciņa", kas nodrošinās bērnu pieskatīšanu tiem vecākiem, kuriem šajā laikā nav šādu iespēju, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Veicot regulāru bāzes pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) monitoringu un novērojot audzēkņu pieaugumu, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde lēmusi par vēl divu bāzes PII atvēršanu, lai arī turpmāk spētu nodrošināt augstu drošības un higiēnas prasību nodrošināšanu valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā.

Pirmsskolas izglītības iestāžu darba organizācijas maiņa tiek veikta, lai paaugstinātu bērnu, vecāku un pedagogu drošību, kā arī maksimāli ierobežotu publisko vietu skaitu, kurās vienlaicīgi uzturas liels skaits cilvēku.

Privātās pirmsskolas izglītības iestādes savu darbību turpina atbilstoši pašas iestādes noteiktajai darba kārtībai.

Līdz ar to no 27. aprīļa darbosies kopā sešas bāzes pirmsskolas izglītības iestādes - ‘’Saulīte", "Delfīns", "Zīļuks", "Rūķītis", "Liepiņa" un "Pasaciņa". Šīs izglītības iestādes nodrošinās bērnu uzņemšanu arī no citiem bērnudārziem.

Pārējās pirmsskolas izglītības iestādes turpinās darbu, neuzņemot bērnus, bet nodrošinot pedagoģisku un metodisku atbalstu saviem bērniem, kuri apmeklē bāzes pirmsskolas izglītības iestādes.

Jau informēts, ka visās bāzes pirmsskolas izglītības iestādēs tiek nodrošināta pastiprināta sanitāro un higiēnas prasību ievērošana un īstenošana. Katras pirmsskolas izglītības iestādes bērni arī atradīsies atsevišķā grupas telpā, kas nozīmē, ka dažādu pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem praktiski nebūs nekāda saskarsmes riska. Tāpat ar bērniem no konkrētas izglītības iestādes darbosies šīs iestādes pedagogi – audzinātājas un auklītes, kas viennozīmīgi bērniem palīdzēs adaptēties jaunajā vidē un situācijā.

Jautājumu gadījumā vecāki aicināti sazināties pa tālruni ar savas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju vai grupas audzinātāju par jebkuru neskaidru situāciju.

Ierodoties izglītības iestādē, vecākam ir jāuzrāda rakstisks apliecinājums par to, ka bērns un ģimenes locekļi nav atgriezušies no ārvalstīm, kā arī nav bijuši kontaktā ar personu, kurai konstatēts vīruss Covid-19. Izglītības iestāde atgādina un aicina vecākus izskatīt arī citas bērnu pieskatīšanas alternatīvas, un pirmsskolas izglītības iestādi izvēlēties tikai tajos gadījumos, kad ģimenei nav citu iespēju, kā nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Šobrīd noteikts, ka pirmsskolas izglītības iestādes noteiktajā režīmā darbosies līdz 12. maijam. Par jebkāda veida izmaiņām vai situācijas stabilizēšanos un visu pirmsskolas izglītības iestāžu darbības atjaunošanu ierastajā kārtībā Izglītības pārvalde vecākus un sabiedrību informēs atsevišķi.

Bāzes izglītības iestāžu saraksts:

Pirmsskolas izglītības iestāde "Saulīte" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Saulīte", "Kāpēcītis", "Gailītis", "Gulbītis".
Pirmsskolas izglītības iestāde "Delfīns" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Delfīns", "Kristīgā PII", "Liesmiņa", "Margrietiņa" un "Sauleszaķis".
Pirmsskolas izglītības iestāde "Zīļuks" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Zīļuks", "Pienenīte" un "Stārķis".
Pirmsskolas izglītības iestāde "Rūķītis" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Rūķītis", "Sprīdītis", "Kriksītis.
Pirmsskolas izglītības iestāde "Pasaciņa" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Pasaciņa", "Dzintariņš", "Mazulītis".
Pirmsskolas izglītības iestāde "Liepiņa" uzņems bērnus no sekojošām pirmsskolas izglītības iestādēm: "Liepiņa", "Pūcīte".