Par to, kā nosaukt apvienoto vidusskolu, piektdien, 1.martā, pulksten 11 domes ārkārtas sēdē vēl netiks lemts, bet par 12. un 2. vidusskolas apvienošanu gan.

Pakāpeniski atsakoties no skolu numerācijas, arī apvienotajai 12. un 2. vidusskolai būs jālemj, kādu nosaukumu izvēlēties – A.Puškina, kā ierakstīts pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes protokolā un domes ārkārtas sēdes lēmumprojektā, vai Liedaga, kā esot rosinājuši daži audzēkņu vecāki. Precedents nosaukuma maiņai Liepājā jau ir – Līvupes pamatskola -attīstības centrs, par kuru pērn pēc apvienošanas pārtapa speciālās pirmsskolas izglītības iestāde "Cīrulītis" un speciālā internātpamatskola.

Taču nosaukuma maiņa ir nākamais solis, vispirms deputātiem jāpieņem lēmums par abu skolu apvienošanu. Pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 28.februārī, pieņēma pozitīvu lēmumu, vienam deputātam no partijas "Saskaņas" gan balsojot "pret". Kā pēc sēdes portālam irliepaja.lv sacīja Pāvels Sereda, arī domes ārkārtas sēdē piektdien viņš un pārējie "Saskaņas" deputāti balsos pret apvienošanu. Sereda arī zināja teikt, ka uz domes sēdi ieradīsies skolēnu vecāki, kuri nav mierā ar lēmumu par apvienošanu.

Komitejas sēdē "Saskaņas" deputāts norādīja, ka apvienotajā skolā visiem abu skolu audzēkņiem nebūs vietas, proti, ir tikai 700 garderobes skapīšu, bet audzēkņu būs vairāk nekā 1000, uz ko norādījusi 2.vidusskolas direktore Edīte Plamše. Tāpat neesot skaidrs, kā tiks risināts ēdināšanas process, un varbūt apvienotajai skolai vajagot divas ēkas – gan 2.vidusskolu Liedaga ielā, gan 12. – Valdemāra ielā.

Sereda lūdza atlikt lēmuma pieņemšanu, kamēr neesot atrisināti visi šie jautājumi.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre- Lathere, kas bija sagatavojusi apvienošanas plusu un mīnusu analīzi, uzsvēra, ka plusu ir vairāk. Atbildot uz Seredas iebildumiem, viņa norādīja, ka bez 700 individuālajiem garderobes skapīšiem vidusskolā Liedaga ielā iespējams ierīkot arī atklātu garderobi. Arī ēdināšanas jautājumu varot atrisināt, jo 5.vidusskola, kurā ir liels audzēkņu skaits, veiksmīgi tiek ar to galā. Pēc pārvaldes vadītājas aplēsēm 2.vidusskolā ir vieta 1030 skolēniem. Atvērtā tipa skolās, kā tas ir arī Liepājas ģimnāzijā, mācības, grupu nodarbības, diskusijas notiek ne tikai klasēs un mācību kabinetos, bet visā skolā, piemēram, gaiteņos, kas aprīkoti ar speciāliem sēdekļiem, galdiņiem uz riteņiem, mobiliem paneļiem, kas kalpo gan kā tāfele, gan skaņas slāpētājs u.tml. Niedre-Lathere minēja, ka 2.vidusskolā šādi varēs izmantot arī tur ieplānotos zinātnes centrus.

Pārvaldes vadītājas nosaukto plusu skaitā ir fakts, ka tiks atbrīvotas telpas Toma ielā 19, ļaujot tur izvērsties Centra sākumskolai. Tāpat būšot iespēja izpildīt ERAF prasības attiecība uz skolēnu skaitu. Samazināsies administratīvais aparāts, skolotāju un arī pārējo darbinieku atalgojums pieaugs, gan tāpēc, ka vēl ir spēkā princips "nauda seko skolēnam", gan tāpēc, ka apvienojot, radīsies līdzekļu ekonomija. Vieglāk noritēšot pāreja uz apmācību valsts valodā.

Runājot par mīnusiem (štata samazināšana ar sekojošiem atlaišanas pabalstiem, vecāku un skolotāju neapmierinātība, pārcelšanas grūtības u.c.), Lathere-Niedre uzsvēra, ka "mums ir laiks soli pa solim to atrisināt". Pārvalde sola atbalsta personālu konfliktu risināšanai, kā arī ir gatava kārtot sabiedriskā transporta jautājumu, "ja lielākam skaitam skolēnu uz skolu būs jābrauc, pārsēžoties".

Lathere-Niedre arī norādīja, ka 2. un 12. nav vienīgās Liepājas skolas, par kuru apvienošanu jādomā, arī 8.vidusskola esot "riska faktors".