Ata Kronvalda fonda 2019.gada skolu reitingā darbā ar talantīgajiem audzēkņiem lielo skolu grupā visaugstāk – 16.vietā – redzama Raiņa 6.vidusskola, mazo skolu grupā iekļuvusi 10.vidusskola.

Fonds Latvijas skolu reitingā izglītības iestādes iedala pēc izglītojamo skaita "lielajās skolās", kur vidusskolēnu skaits ir lielāks par 100, un "mazajās skolās", kur vidusskolēnu skaits ir mazāks par 100 skolēniem.

Šogad reitingā vērtētas 74 "lielās" skolas un 144 "mazās" skolas, ziņo LETA (fonda mājaslapā gan redzamas tikai 65 "lielās" un 73 "mazās" skolas).

Liepājas Raiņa 6.vidusskola "lielo skolu" grupā no līderes – Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja – kura sapelnījusi 105,75 balles, krietni atraujoties pat no otrajā vietā esošās Rīgas Klasiskās ģimnāzijas (67,53 balles), ievērojami atpaliek, jo iegūtas vien 18,75 balles. Tas gan ir gandrīz divreiz vairāk, nekā reitingā iekļuvušajai nākamajai Liepājas skolai – Oskara Kalpaka 15.vidusskolai, kas ar 10,75 ballēm 74 lielo skolu konkurencē ierindojusies 30.vietā.
45.vietu reitingā ieņem Liepājas 12.vidusskola ar 5,56 ballēm, bet 57.vietu – 7.vidusskola ar 2,5 ballēm.

Mazo skolu grupā reitingā iekļuvusi Jāņa Čakstes 10.vidusskola, kas ieņem 70.vietu un nopelnījusi 0,91 balli. Tas ir labāks rezultāts nekā Grobiņas vidusskolai, kura ieņem 72.vietu ar 0,45 ballēm. "Mazo skolu" grupā reitinga augšgalā nemainīgi pirmā ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Jaunsilavas pamatskola, Valdemārpils vidusskola un Rīgas 33.vidusskola.

Ar visiem reitingiem pilnībā var iepazīties ŠEIT.

Balvu "Lielā Pūce" par skolēnu labākajiem sasniegumiem mācību olimpiādēs un konferencēs fonds šogad piešķirs Daugavpils Krievu vidusskolai - licejam, RTU Inženierzinātņu vidusskolai un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai, informē LETA.

"Lielā Pūces" pasniegšanas ceremonija plānota augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā.