Liepājas pārstāvji Latvijas sporta veterānu-senioru savienības sacensībās. Publicitātes foto


26. maijā Baložos norisinājās Latvijas sporta veterānu-senioru savienības (LSVS) rīkotās badmintona sacensības, kas ir daļa no LSVS pašvaldību 61. sporta spēļu ieskaites. Baložu zālē pulcējās 38 dalībnieki no 10 pašvaldībām, tostarp, ar Liepājas pilsētas atbalstu arī seši liepājnieki. Ļoti smagos, tveicīgos apstākļos tika noskaidroti spēcīgākie vienspēļu, dubultspēļu un jaukto dubultspēļu dalībnieki, tā nodrošinot vērtīgus ieskaites punktus pašvaldību kopvērtējumā, informēja badmintonistu pārstāvis Aigars Brečs.

Izcils starts un pārliecinošs triumfs Liepājas senioriem, kas spēja izcīnīt medaļas gandrīz visās vecuma grupās un kategorijās, savā "kontā" ieliekot vienu zelta, divas sudraba, trīs bronzas godalgas un divas ceturtās vietas.

Zelts Aigaram Brečam vienspēlēs (55+) finālā ar pagarinājumu (24-22, 21-17), pārspējot rīdzinieka Ingusa Buka pretestību.

Sudrabs Evai Filkai vienspēlēs (35+) mačā par zeltu (21-8, 21-10), atzīstot cēsinieces Aigas Strazdiņas pārākumu.

Bronza Innai Korjukinai vienspēlēs (35+) mazajā finālā (21-11, 21-13), pārspējot Ozolnieku pārstāvi Unu Tīlibu.

Bronza vienspēlēs (45+) arī Guntim Pirktiņam bronzas spēlē (21-12, 21-14), apspēlējot Andri Lapiņu no Rīgas.

Lielisku sniegumu spēlētāji rādīja arī dubultspēlēs, kur sudrabs Innai Korjukinai ar Marinu Varslavāni, 4. vieta Evai Filkai ar Santu Bronku un 4. vieta arī vīriem – Guntim Pirktiņam un Aigaram Brečam.

Bronza arī jauktajās dubultspēlēs Guntim Pirktiņam ar Innu Korjukinu, kas mačā par bronzu (21-17, 21-9) pārspēja Jelgavas pāri Ingusu Andrejevu un Marutu Cēsinieci.

Sīva izvērtās cīņa starp trīs pašvaldībām (Ķekavas, Liepājas un Cēsu), kur pirms pēdējās kategorijas jeb jauktajām dubultspēlēm vēl nebija skaidrs izkārtojums kopvērtējumā, bet tieši šo trīs pašvaldību dalībnieki kāpa uz goda pjedestāla arī pēdējā kategorijā un salika visu pa plauktiņiem.

Liepājas novadam pārliecinoša uzvara, Cēsu novadam – otrā vieta, mājiniekiem jeb Ķekavas novadam – trešā vieta. Vēl pie punktiem tika Jelgavas, Valmieras, Dobeles, Preiļu un Tukuma pašvaldības.


Liepājas Raiņa vidusskolas pārstāvji skolu čempionātā. Publicitātes foto


21. maijā Siguldā norisinājās skolu komandu čempionāts, pulcējot 125 skolēnus un 21 komandu no septiņām pašvaldībām un 14 skolām, noskaidrojot uzvarētājus sākumskolu, pamatskolu un vidusskolu vecuma grupās. Liepāju čempionātā pārstāvēja Raiņa vidusskola ar 7.-9. Un 10.-12. klašu komandām.

Bronzas godalgas izcīnīja 7.-9. klašu komanda ar Paulu Mežali, Andželīnu Vinkleri, Ievu Meždreiju, Ritvaru Mežali un Derelu Edvardu Slaviku sastāvā.

Raiņa vidusskolas komanda bija tikai viena punkta attālumā no 4. vietas, ar 99:100 piekāpjoties Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai, rezultātā izcīnot 6. vietu (satāvā Marta Heize, Žanete Griniece, Gustavs Pagrabs, Markuss Pāpe, Rolands Perohorovs).

Rezultāti pieejami ŠEIT un ŠEIT.