Ar Ata Kronvalda balvu godināti pieci pedagogi, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Balvu saņēmusi Rīgas 10.vidusskolas bioloģijas un ķīmijas skolotāja Ilona Popova, Daugavpils Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Marina Pilace, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja Ilze Mazkalne, Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotāja Inta Romanovska un Jaunsilavas pamatskolas mājturības skolotāja Līga Slica.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, piedaloties Ata Kronvalda balvas un ceļojošo balvu "Lielā pūce" un "Mazā pūce" pasniegšanas ceremonijā, uzsvēra, ka izcili skolotāji ir visā Latvijā un dažādos mācību priekšmetos.

Rinkēvičs norādīja, ka būvējot jaunas, lielas, nozīmīgas celtnes, tām līdzi mēdz ierakt kapsulu ar šobrīd svarīgo – ar to, kas veido Latviju. Prezidenta ieskatā, šādā kapsulā būtu jābūt balvu saņēmušo skolotāju vārdiem.

"Kad pēc gadu desmitiem cilvēki skatīsies uz mūsu sabiedrību un domās par to, kāpēc ir tā, kā ir, viņiem vienkārši jāpaskatās uz jūsu zināšanām un entuziasmu šodien. Un tad viņi sapratīs, kāpēc ir tā, kā ir. Un es ticu, ka būs labi, draugi," akcentēja Valsts prezidents.

Viņš pieļāva, ka pedagogus reizēm pārņem pesimism un neticība saviem spēkiem. Rinkēvičs aicināja nākamreiz, kad tas notiks, paskatīties uz apbalvojumu, tad – spogulī.

"Tur pretim stāvēs spēcīga, gudra skolotāja ar sirdi pareizajā vietā. Skolotāja, kuras nozīme skolēnu acīs nevis ar gadiem zudīs, bet gan skolotāja, kuras reiz pateiktie vārdi ar katru mirkli kļūs tikai nozīmīgāki," akcentēja Valsts prezidents, kurš pateicās pedagogiem par darbu un dzīves sūtību – būt par paraugu un iedvesmas avotu.

Lielo skolu grupā diplomu saņēma un piektajā vietā ierindojās Rīgas 34.vidusskola, ceturtajā vietā – Rīgas Angļu ģimnāzija, trešajā vietā – Rīgas Zolitūdes ģimnāzija.

Lielo skolu grupā ceļojošo balvu "Mazā pūce" un otro vietu saņēma Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, savukārt ceļojošo balvu "Lielā pūce" saņēma Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs.

Savukārt Mazo skolu grupā diplomu un piekto vietu saņēma Olaines 2.vidusskola, ceturto vietu – Jūrmalas Pumpuru vidusskola, trešo vietu – Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola.

Mazo skolu grupā ceļojošo balvu "Mazā pūce" un otro vietu saņēma Daugavpils Saskaņas pamatskola. Ceļojošā balva "Lielā pūce" piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola.

Valsts ģimnāziju grupā diplomu un piekto vietu saņēma Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, ceturto vietu – Cēsu Valsts ģimnāzija, trešo vietu - Āgenskalna Valsts ģimnāzija.

Valsts ģimnāziju grupā ceļojošo balvu "Mazā pūce", balvu "Pūces pēdas" par līderpozīciju 2021./2022.mācību gadā un otro vietu saņēma Rīgas Valsts 2.ģimnāzija. Savukārt ceļojošo balvu "Lielā pūce" saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

Zvaigžņu reitinga diploma laureāti un piektās vietas ieguvēji ir Rīgas Ostvalda vidusskola un Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, ceturtās vietas - Druvas vidusskola, trešās vietas – Rīgas Franču licejs.

Ceļojošo balvu "Mazā pūce" un otro vietu saņēma RTU Inženierzinātņu vidusskola, bet balva "Lielā pūce" piešķirta Rīgas Valsts 1.ģimnāzijai.