Viens no skolu un skolēni zināšanu līmeņa reitingiem ir “Latvijas skolu reitings 2020 darbā ar talantīgajiem skolēniem", ko veido Ata Kronvalda fonds.


Šajā reitingā iekļautās skolas sadalītas trīs grupās: Lielās, Mazās un Ģimnāzijas.


Lielo skolu (reitingā iekļautas 66 Latvijas skolas) grupā ar 48,17 ballēm* pirmo vietu ieņem Rīgas Klasiskā ģimnāzija. Kā uz šī fona izskatās liepājnieki?   


Šoreiz visaugstāk – 17. vietā – reitingā tikusi Liepājas Liedaga vidusskola ar 18,47 ballēm. Stipri tālāk – 30. vietā – ierindojusies Liepājas Raiņa 6. vidusskola (6,06 balles). 36. vietu reitingā ieņem Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (5,00 balles), 42. vietu – Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola (3,82 balles). Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, iegūstot 1,21 balli, dala 61. – 63. vietu reitingā.


Savukārt Mazo skolu (pavisam 91 mācību iestāde) reitingā pa vidu, dalot 43. – 44. vietu, ar 3,33 ballēm iekļuvusi Liepājas J. Čakstes 10. vidusskola, bet 30 valsts ģimnāziju vidū

ar 15,98 ballēm 13. vietā ierindojusies Liepājas Valsts 1.ģimnāzija.

Salīdzinājumam – šajā grupā 1. vietu ieņem Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ar 127,29 balles, 2. vietu – Āgenskalna Valsts ģimnāzija ar 53,24 ballēm.


Neviena no Liepājas skolām nav kvalificējusies ceļojošo balvu** “Lielā pūce" un "Mazā pūce" saņemšanai. Kā ierasts, “Pūces" Liepājai aizlido garām.


"Latvijas skolu reitingā 2020 darbā ar talantīgajiem skolēniem" tiek ievietotas tikai tās skolas, kuru skolēni konkrētajā mācību gadā ir guvuši apbalvojumus mācību priekšmetu valsts, atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātnisko darbu konferencē. Šā iemesla dēļ reitingā nav atrodama Liepājas 7., kā arī 8. vidusskola.


Otrs reitings, kurā skolas tiek vērtētas pēc audzēkņu sasniegumiem valsts eksāmenos, ir "Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings". Šajā reitingā iekļautas 20 labākās skolas katrā grupā.


Diemžēl ne ģimnāziju, ne pilsētu vidusskolu grupā nav iekļuvusi neviena Liepājas skola.

Tikai 20 labāko specializēto skolu grupā ir iekļuvusi gan Liepājas Dizaina un mākslas skola, gan Liepājas Emiļa Melngaiļa Mūzikas skola. Šo skolu audzēkņiem ir arī panākumi atsevišķos mācību priekšmetos (vēsture un angļu valoda).


Tiesa, arī šīs skolas nav to sarakstā, kuras nominētas apbalvošanai.


*Konkursā balles aprēķina pēc katras skolas skolēnu rezultātiem attiecīgā mācību gadā mācību priekšmetu Valsts mēroga olimpiādēs, atklātajās olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos konkursos un citos Valsts mēroga konkursos.


**Uzvarētājus katrā skolu grupā apbalvo ar ceļojošo balvu "Lielā Pūce" un diplomu, 2. vietas ieguvējus – ar ceļojošo balvu "Mazā Pūce" un diplomu. 3., 4. un 5. vietas ieguvējus apbalvo ar diplomiem.