"Saskaņas" Liepājas līderis un Saeimas deputāts Valērijs Agešins savā Facebook profilā aicina "atgriezties pie saknēm" un pašreizējo Liepājas Liedaga vidusskolu pārdēvēt "A. S. Puškina" vidusskolas vārdā, uzskatot Liedaga vidusskolas nosaukumu par "eksperimentālu" un "pārejošu". Kā zināms, Puškina vārdā ilgāku laiku bija nosaukta Liepājas 2. vidusskola.


Šomēnes deputāti plāno apstiprināt amatā jauno Liedaga vidusskolas direktoru (vai direktori), un Agešins uzskata, ka tā ir laba iespēja "atgriezties pie saknēm", proti, pie vecā 2. vidusskolas nosaukuma.


Pēc Agešina teiktā arī domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis pret šādu nosaukuma maiņu neiebildīšot, ja skolas pedagogi, audzēkņi, vecāki un sabiedrība izteikšot šādu vēlmi.


Kā portālam irliepaja.lv skaidroja domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda, "jautājums par skolas nosaukumu vienmēr ir bijis skolas ziņā – gan izvēloties šobrīd esošo skolas nosaukumu, gan arī skolai (iesaistot vecākus, pedagogus, skolēnus) ir tiesības lemt par skolas nosaukuma maiņu brīdī, kad notiks skolas akreditācija. Kā jau iepriekš priekšsēdētājs ir norādījis, tad viņš respektēs skolas izvēli jebkurā gadījumā, un nekādā veidā neietekmēs lēmuma par skolas nosaukumu pieņemšanas procesu".


Savu pašreizējo nosaukumu skola ieguva pērn jūnija vidū, kad pēc 12. vidusskolas un 2. vidusskolas apvienošanas deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt reorganizācijas komisijas priekšlikumu apvienoto vidusskolu nosaukt Liedaga vārdā (skola atrodas Liedaga ielā, blakus pludmalei).