Biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" aicina jauniešus no 15 līdz 30 gadiem 4. februārī no pulksten 15 tiešsaistē piedalīties praktiskā vebinārā "Produkta dzīves cikla novērtējums – ilgtspējīgas nākotnes atslēga", informē klastera sabiedrisko attiecību vadītāja Daira Bērtule.

Dalībnieki aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Vebinārā eksperti dalīsies zināšanās, kas ir dzīves cikla analīze, kam tā ir vajadzīga un vai un ko no tās kāds iegūst. Tostarp eksperti iepazīstinās dalībniekus ar tādiem terminiem kā aprites ekonomika, ilgtspējīgi uzņēmējdarbības modeļi, efektīva resursu izmantošana, kā arī nosauks labās prakses piemērus Eiropas kontekstā un parādīs dažus noderīgus rīkus, kas ir pieejami ikvienam labākas un ilgtspējīgas nākotnes veidošanai.

"Produkta dzīves cikla novērtēšanas loma pēdējo gadu laikā ir būtiski palielinājusies, kļūstot par neatņemamu sastāvdaļu gan uzņēmumu attīstības stratēģijās, gan mārketinga kampaņās, kā arī izstrādājot reālus videi draudzīgus produktus un pakalpojumus. Taču, lai gan komersantu ilgtspējīga domāšana ir nozīmīga, svarīga ir arī sabiedrības izpratne. Tāpēc vebināra dalībniekiem būs iespēja piedalīties interaktīvās darbnīcās un analizēt produkta vai pakalpojuma dzīves ciklu gan no klienta, gan biznesa perspektīvas" stāsta biedrības "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" pārstāve Anete Grundberga.

Dalībniekiem būs iespēja iedvesmoties un diskutēt ar ekspertiem no Latvijas, Igaunijas un Dānijas – Nikolaju Rotbollu, pārstāvi no institūta "What If" Dānijā, Karlu Pērteli un Katerinu Čantzi, pārstāvjiem no bezpelņas organizācijas "Cleantech Estonia" Igaunijā un Lauru Grundmani, projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājā" vadītāju Latvijā. Pasākums notiks angļu valodā.

Vebinārs notiek projekta "Dalīšanās zināšanās par produkta dzīves cikla novērtējumu un ekoloģiskās pēdas nospiedumu analīzi Baltijas jūras reģionā" ietvaros ar mērķi stiprināt zaļo pāreju caur ilgtspējīgas aprites, bioekonomikas un oglekļa neitralitātes prizmu, veidot izpratni par sabiedrības un uzņēmumu ietekmi uz vidi un veicināt izpratni par Zaļo kursu Baltijas jūras reģionā (Igaunija, Latvija, Dānija).

Projektu īsteno biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" (Latvijā), bezpeļņas organizācija "Cleantech ForEst" (Igaunija) un bezpeļņas organizācija "What if institute" (Dānija). Projektu finansē Ziemeļvalstu Ministru padome.