Liepājas dome pieņēmusi zināšanai trīs liepājnieku pieteikto Latviešu leģiona atceres gājienu, tā vienu no tā pieteicējiem – Viktoru Birzi, informējusi Liepājas dome.

Pašreizējā likumdošana nosaka, ka pašvaldībai vairs nav jādod atļauja, bet ir jābūt informētai par masu pasākumu norisi, paskaidrojusi Juridiskās daļas pārstāve Oksana Luce. Tāpēc gājiena pieteicēji uzaicināti ierasties domē un parakstīties, ka tiks ievērotas likuma „Par gājieniem, sapulcēm un piketiem” prasības.

Līdz ar to var uzskatīt, ka pasākums notiks.

Šogad nav izskanējusi informācija, ka pret 16.marta gājienu iebilstu policija, tāpat atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, nekādus draudus gājiena dalībniekiem pagaidām nav izteikuši ekstrēmistisko organizāciju aktīvisti.

1944.gada martā pie Veļikajas (tagadējā Krievijas teritorijā) iesākās sīvas cīņas, kas Latviešu leģiona vēsturē nozīmīgas ar to, ka pirmo reizi abas latviešu divīzijas – 15. un 19. – cīnījās blakus, plecu pie pleca.

Kopā tās cīnījās arī vēlāk Bardovo – Kudeveras sektorā un Opočkas atkāpšanās kaujās – līdz pat Latvijas robežai.

Tieši šā iemesla dēļ 1952.gadā bijušo Latviešu leģiona cīnītāju izveidotā “Daugavas Vanagu” organizācija pasludināja 16.martu par Leģiona atceres dienu.

Kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas bijušie leģionāri, viņu piederīgie, kā arī dažādas nacionālpatriotiskās organizācijas ik gadu atzīmē 16.martu.

Parasti vērienīgākai Latviešu leģiona atceres dienas pasākums ir gājiens pie Brīvības pieminekļa Rīgā.

Arī Liepājā 2004., 2005. un 2006.gada 16.martā notikuši līdzīgi gājieni.

Jau rakstījām, ka šogad Liepājā gājienu pieteikuši trīs liepājnieki – Guntars Landmanis, Ernests Leimanis un Viktors Birze. Tas paredzēts pulksten 17 no Jāņa Čakstes laukuma uz leģionāru piemiņas vietu Centrālkapos.