Trešdien, 19.jūnijā, no pulksten 10.30 līdz 11 pie Liepājas domes ēkas daži liepājnieki piketēja, protestējot pret Liepājas partijas un Saskaņas centra izveidoto koalīciju.

Guntars Landmanis un Renārs Šliseris ar plakātiem „Nē interfrontes koalīcijai!” un „Vakar Abrene, šodien Liepāja – rīt visa Latvija...” protestēja pret Liepājas domē izveidoto koalīciju starp Liepājas partiju un Saskaņas centru.

„Tas, ka Saskaņas centrs ir koalīcijā, man, kā liepājniekam, nav pieņemami,” portālam sacīja Landmanis.

Piketētāji sarunājās ar garāmgājējiem, skaidrojot savu pozīciju. Pusstundas laikā piketu redzēja kādi simts garāmgājēji, vairāki arī aprunājās ar piketētājiem, kurus atbalstīja arī rakstnieks Ēriks Kūlis, TB/LNNK Liepājas nodaļas vadītājs Gunārs Silakaktiņš. Neredzēja nevienu „Visu Latvijai!” pārstāvi, lai gan, kā portālam sacīja Viktors Birze, vislatvijieši tikuši aicināti piebiedroties.

Jau rakstījām, ka trīs liepājnieki Guntars Landmanis, Viktors Birze un Raimonds Bitenieks Liepājas domes izpilddirektoram iesniedza pieteikumu sapulcei „Par godīgu varu Liepājā, bez viltus un cinisma”, ko vēlējās sasaukt 19.jūnijā 10.30 pie domes ēkas. Šo nodomu izjauca gan tas, ka vakar vakarā pašvaldība izplatīja paziņojumu, ka 19.jūnijā pulksten 11 plānotā domes sēde atcelta, gan arī fakts, ka sapulces pieteicēji nebija norādījuši kārtības uzturētāja mājas adresi.

„Tāpēc nolēmām nākt un vienkārši paust savu viedokli – ikvienam ir tiesības pārvietoties pa Rožu ielu, apmeklēt domes sēdi, tāpat arī paust savu viedokli, netraucējot citiem cilvēkiem,” portālam sacīja Landmanis

Guntars Landmanis: „Es ceru, ka līdz pirmajai domes sēdei šobrīd izveidotā koalīcija tiks restartēta, un liepājniekiem nebūs jānāk uz domes sēdi, lai protestētu pret šādu savienību. Saskaņas centrs jau pats par sevi ir politika, tāpēc Liepājas partijas paziņojums, ka politika šajā koalīcijā netiks skarta, ir tukšas atrunas. Ir pilnīgi skaidrs, ka Liepājas partija noslēdza savienību ar Saskaņas centru viena vienīga iemesla dēļ – lai Uldis Sesks nepazaudētu savu mēra krēslu!”

Kā novēroja portāls, līdz pulksten 11 Rožu ielas vienā galā dežūrēja valsts policijas patruļa, savukārt domes ēkā (arī otrā stāva vestibilā) atradās pašvaldības policijas darbinieki.

Pa Kuršu ielu garām Rožu ielas galam pastāvīgi kursēja gan valsts, gan pašvaldības policijas ekipāžas. Pulksten 11 pie posteņa Rožu ielas galā pienāca civilā tērpts policijas darbinieks un paziņoja, ka „viss ir beidzies” un atļāva ekipāžai doties prom.

Jāpiebilst, ka pieeju domes ēkai bija bloķējuši arī būvnieki – gan ar savu lielgabarīta tehniku, gan izrakto tranšeju, kas šķērso Rožu ielu pa Valdemāra ielu.