Liepājas Krievu kopiena (LKK) aicina Liepājas domi neatļaut 16.marta Latviešu leģiona atceres gājienu, cita starpā uzsverot, ka šajā dienā svinēs „Meteņus”.

Krievu kopienas runas vīri pauž uzskatu, ka divi šādi pasākumi var novest pie to dalībnieku sadursmes.

LKK, kuras līderu skaitā ir gan skandalozais latviešu valodas nepratējs Valērijs Kravcovs, gan ekstrēmistu Osipovu klana piederīgie, ciniski  paziņo, ka „pretrunu sakāpināšana pašlaik ir nepieciešama tikai radikāliem spēkiem cīņai par vēlētāju balsīm”.

„Cilvēki, kuri cīnījās fašistu daļu rindās pret PSRS, ASV, Anglijas un citu valstu antihitlerisko koalīciju, nedrīkst būt sabiedrības godināti, tā kā Njurbergas (?) tribunāls visa veida piedalīšanos SS atzina kā noziedzīgu. Ar sašutumu un naidu cilvēki visā pasaulē uztver esiešu (acīmredzami domāts žargonvārds „esesieši”) pulcēšanos, tiesā tos, kuri smejas par kritušajiem no hitleriešu un viņu līdzdalībnieku rokām”.

Tā savā analfabētiskajā, vērtējot ne vien no vēsturiskās patiesības, bet arī pareizrakstības viedokļa, vēstījumā izsakās Liepājas Krievu kopiena. Tā pati, kura ik gadus 9.maijā glorificē tā režīma uzvaru, uz kura sirdsapziņas ir miljoniem nogalinātu cilvēku un arī gana daudz paverdzinātu un sagrautu valstu.

Politisko provokāciju meistariem, protams, ir lieki skaidrot par ko un pret ko Otrā Pasaules kara gados cīnījās Latviešu leģions, arī to, ka ir vispāratzīts un pierādīts: neviena latviešu vienība nav vērsusi ieročus pret Rietumvalstu antihitleriskās koalīcijas bruņotajiem spēkiem.

1946.gada 2.septembrī ASV armijas štābs Heidelbergā, Vācijā izsūtīja apkārtrakstu Nr.29 visām armijas vienībām, paskaidrojot, ka ASV armija ir oficiāli paziņojusi, ka latvieši un igauņi, kurus vācieši iesaistījuši cīņās pret krieviem, nav uzskatāmi par piederīgiem ne pie vērmahta, ne arī pie vācu SS vienībām, lai gan viņi bija Waffen SS pakļautībā. Viņi nav uzskatāmi par personām, kas būtu jāarestē. (Baltais K.M. The Latvian Legion. Selected Documents. Toronto, 1999, pp.94, 95.)

Tāpat Rietumu sabiedrotie kopš 1947.gada, gūstā saņemtos un pēc tam atbrīvotos latviešu leģionārus, iesaistīja Nirnbergas tiesu pils un cietuma, kur tika turēti par kara noziegumiem aizdomās turētie, apsardzē. Šādi latviešu leģionāriem tika parādīta augstākā līmeņa uzticība, un Rietumu valstis nepārprotami pauda attieksmi, ka Latviešu leģiona cīnītājus neuzskata par noziedzniekiem.

Maskavas finansētā un vadītā piektā kolonna apzināti sagroza vēsturi, un izmanto to politisko provokāciju nolūkos, un turpinās to darīt, pie šādiem meliem esam pieraduši, un vairs neņemam tos nopietni.

Taču cita lieta, ka tajā pašā vēstījumā izskan arī maskēti, bet nepārprotami draudi.

„Atgādinām, ka 16.martā mūsu kopiena svinēs „Meteņus” –  šis pasākums vienmēr ir pulcējis daudzus liepājniekus. Divu šādu pasākumu rīkošana vienā dienā var novest pie dalībnieku sadursmes. Atbildību par iespējamām sekām gulsies uz Liepājas domes pleciem”.

Šovinistiski un impēriski noskaņoto krievu aprindas var svinēt „Masļeņicu” jeb „Meteņus”, neviens negatavojas viņiem traucēt, bet krievu svētki nav pamats traucēt latviešiem savā valstī rīkoties pēc sava prāta. Krievu laiki ir pagājuši uz neatgriešanos, un impēriskās atraugas vajadzētu prasties apspiest.

Liepājas pašvaldībai, sadarbībā ar likumu sargājošajām struktūrām vajadzētu izvērtēt šādus provokatīvus un draudīgus paziņojumus, un savaldīt to autorus, lai nodrošinātu kārtību un likumību, miermīlīga, likumu un šīs valsts vērtības un vēsturi respektējoša gājiena laikā.