Sakarā ar to, ka šogad aprit 70 gadi, kopš Otrā pasaules kara laikā tika izveidots Latviešu leģions, trīs liepājnieki pašvaldībā pieteikuši atceres gājienu.

„Latviešu leģions Otrajā pasaules karā cīnījās pret latviešiem naidīgo padomju okupācijas varu, kas iznīcināja Latvijas valsti, nogalināja un represēja daudzus Latvijas pilsoņus, tāpēc mēs, Guntars Landmanis, Ernests Leimanis un es, Viktors Birze, šā gada 16.martā, dienā, kurā Latvijā tradicionāli piemin Latviešu leģiona cīnītājus, vēlamies sarīkot piemiņas gājienu,” portālam sacīja viens no gājiena pieteicējiem.

Lai gan gājienu pieteikušas trīs privātpersonas, to atbalsta arī TB/LNNK Liepājas grupa un biedrība „Nacionālais spēks”, uzsvēra Birze.

Gājiens iecerēts 16.martā no pulksten 17 līdz 19. Pulcēšanās paredzēta Jāņa Čakstes laukumā, pēc tam gājiens virzīsies pa Kr. Valdemāra ielu un Klaipēdas ielu līdz Centrālajai kapsētai, kur noslēgsies pie piemiņas akmens Latviešu leģionāriem, netālu no kapličas.

Gājiena mērķis ir godināt Otrajā pasaules karā kritušo Latviešu leģionāru piemiņu un atjaunot 2003.gadā „Nacionālā spēka savienības” iedibināto tradīciju, rīkot Latviešu leģiona piemiņas gājienus Liepājā.

Iepriekšējo reizi 16.marta gājiens Liepājā notika 2006.gadā.