Savu sašutumu par laikrakstā „Kurzemes Vārds” publicēto rakstu „Politikā kā jau karā…” portālam vēlējās izteikt „TB/LNNK” biedrs Ernests Leimanis.

Viņš raksta autora Andžila Remesa sacerējumu sauc par provokāciju un dezinformāciju.

Sestdien, 20.aprīlī „Kurzemes Vārds” pirmajā lappusē publicējis galvenā redaktora Andžila Remesa rakstu „Politikā kā jau karā…”, kas veltīts gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Remess atklāti paudis savas simpātijas paša vadītā laikraksta „barotājiem” – pilsētā valdošajai Liepājas partijai un Ulda Seska uzticamajam sabiedrotajam – „Vienotībai”, ko pārstāv odiozais domes deputāts Ivars Ķervis.

Glaimīgos toņos Remess sludina saviem lasītājiem: „Labāka situācija šķiet Liepājas partijai. Un, ne jau tikai tāpēc, ka tās saraksts balstās uz pašvaldības darbā pieredzējušiem cilvēkiem, kuri zina ne tikai to, kas jādara, bet arī – kā jādara. Liepājas partijai ir arī uzticīgs partneris – „Vienotība”, kuras lielākais pluss ir tas, ka šī partija vada valdību un tātad var cerēt uz valdības lielāku atbalstu Liepājai”.
Lai nu paliek redaktora simpātiju demonstrēšana „maizes tēviem” un vēlētājiem, bet Ernesta Leimaņa galvenais sašutuma iemesls ir Remesa izteikumi par Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!-TB/LNNK”.

Apvienības biedru aizskārusi rakstā paustā doma, ka Nacionālajai Apvienībai ar Liepājas partiju ir lielākas domstarpības nekā ar promaskavisko „Saskaņas centru”, kā arī zemteksts, kas vedina domāt, ka no Nacionālās apvienības ievēlētie domnieki varētu iesaistīties koalīcijā ar partijām, kas atbalsta divvalodības ieviešanu un tamlīdzīgas latviskai Latvijai naidīgas idejas.

„Visa Nacionālās apvienības darbība pierādījusi, ka nekad nav bijušas nekādas koalīcijas ar prokrieviskajām partijām, un apvienība iesaistījusies koalīcijās ar partijām, kuras ir lojālas Latvijas valstij un latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai. Es zinu, kāds noskaņojums valda „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Liepājas nodaļā! Neviens pat iedomāties nevar nekādu biedrošanos ar „Saskaņas centru” un tamlīdzīgiem veidojumiem,” savu sašutumu neslēpj Ernests Leimanis.

Remesa publikāciju viņš dēvēja par „provokāciju” un „dezinformāciju, kas robežojas ar meliem”.

Leimanis uzskata, ka Remess, kas padomju laikos slavinājis Brežņevu un Komunistisko partiju, tāpat šobrīd slavina valdošo Liepājas domes koalīciju, „jo citādi, kā vien padevīgi kalpot valdošajiem, viņš nemaz neprot”.

Leimanis ir pārliecināts, ka Remesa publikācija tapusi apzināti, lai grautu Nacionālās apvienības prestižu un ietekmētu vēlētājus nebalsot par šo spēku, kas acīmredzot sācis apdraudēt iesūnojušo Liepājas domes koalīciju.