"Ir skaidri jāparāda sava nostāja. Ja te atnāktu parakstīties 51% liepājnieku, notiktu brīnumi!" – pārliecināta Biruta Skujiņa, kuru liepājnieki apmēram reizi mēnesī no pulksten 11 līdz 14 var satikt Rožu laukumā, kur viņa kopā ar dažiem domubiedriem informē garāmgājējus un aicina parakstīties pret Ķīnas sankcionēto cilvēku orgānu tirdzniecību šajā valstī.


Pašvaldībā Birutu Skujiņu pazīst, jo savus "informatīvos piketus", kā viņa tos sauc, Biruta piesaka jau gadiem ilgi.


Biruta Skujiņa, toreiz vēl – Līciņa, ir liepājniece kopš 1963.gada, bet viņas senči esot dzīvojuši Alsungā.


Biruta Skujiņa: "Nāku no suitiem, man ir arī suitu tautastērps. Arī jūtos kā suitene."

Jau kopš bērnības zinājusi, ka būvēs mājas. Beidzot pamatskolu Alsungā, posusies uz Rīgu, uz celtniecības tehnikumu. Iestājusies, bet saslimusi mamma, un, lai būtu viņai tuvāk, Biruta izņēmusi dokumentus Rīgā un iesniegusi Liepājas celtnieku skolā.


Biruta Skujiņa: "Mācījos par apmetēju-krāsotāju un paralēli tagadējā 1.ģimnāzijā apmeklēju vakara vidusskolu. Diezgan nopietni nodarbojos arī ar riteņbraukšanu."


Sporta meistare Biruta Līciņa tikusi pat līdz Latvijas riteņbraucēju izlasei. Arī slēpes – gan distanču, gan vēlāk – kalnu – viņai nav svešas, bijusi Liepājas čempione slēpošanā.


Biruta Skujiņa: "Vienmēr esmu bijusi aktīva. Reiz, kad krāsoju durvis, pienāca viens cilvēks un pajautāja: "Jūs dzīvojat vai eksistējat?" Man nebija daudz jādomā, pārliecināti teicu: "Es dzīvoju". Un tā visu mūžu dzīvoju."


Pēc vidusskolas beigšanas iestājusies RTU, bet mācības pārtrūkušas, kad Biruta apprecējusies un ģimenē piedzimusi meita.


Biruta Skujiņa: "Kad meitiņai bija trīs gadi, iestājos Rīgas celtniecības tehnikumā, bet uzzināju, ka arī Saldū ir tehnikums, un izņēmu dokumentus un iesniedzu Saldus tehnikumā. Vīrs rūpējās par meitu, es ar ļoti labām atzīmēm pabeidzu Saldus tehnikumu un atbraucu uz Liepāju strādāt".


Plānus mācīties Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Celtniecības fakultātē tomēr nomainījusi pret otru bērnu.


Biruta Skujiņa: "Piedzima divi uzreiz."


Kad bērni paaugušies, Biruta tomēr ieguvusi kāroto augstāko izglītību – gan ne vairs celtniecības jomā, bet ekonomikā. Diezgan ilgu laiku nostrādājusi Rietumu Elektriskajos tīklos un, kā pati saka "pie Aivara Priedola Grobiņā".


Biruta Skujiņa: "Man ir paticis nevis sēdēt kabinetā, bet reāli darīt un redzēt savu pienesumu. Paldies Priedolam, viņš man visu ļāva darīt.


Nezinu, kā tā sanāca, bet es darīju tikai to, ko uzskatīju par pareizu, un, ja man lika ko citu darīt, tad es atteicos."

Vienu mēnesi Biruta tikusi "augstā amatā" Liepājā.


Biruta Skujiņa: "Biju "Liepājas siltuma" prezidente. Bet tur man lika sēsties tādā laivā, kādā es negribēju. Tad man paprasīja skaidri un gaiši: "Kurā [laivā] tu sēdīsies?" Es atbildēju: "Jūsējā nē". Un es esmu ļoti priecīga par to, ka man nav bijis kārdinājuma iekrist tajā bedrē. Jo, ja tu vienreiz iekrīti, tīrs tu netiksi ārā."


Birutas atbalstītājas šajā reizē ir Gaļina no Rīgas un Inese no Ventspils. Foto: irliepaja.lv.


Uzaugusi brīnišķīgā ģimenē, kā pati saka, kurā ne tikai tic Dievam un iet baznīcā, bet "dzīvo pēc Dieva principiem". Tie viņā esot iedēstīti kopš bērnības.


Biruta Skujiņa: "Neesmu iekritusi mantā un naudā, tas mani neinteresē."


Vēlme pilnveidoties, mainīt sevi Birutu Skujiņu aizvedusi vispirms uz Liepājas katoļu katedrāli, bet pievienošanās Ķīnā vajātajai Faluņ Dafa (tulkojumā – miermīlīgs ceļš) mācībai ļāvusi sajusties vajadzīgai, jo "es varu palīdzēt arī citiem saprast". Turklāt tas ir "labs darbiņš", un katrs šāds darbiņš pēc Birutas pārliecības vairo labo un mazina ļauno.


Ar Faluņ Dafa mācību iepazinusies 2013.gada decembrī Liepājas muzejā Baltijas Faluņgun un Faluņ Dafa asociācijas rīkotajā videolekcijā un tai sekojošajā praktiskajā nodarbībā.


Biruta Skujiņa: "Īstenība, labestība, pacietība – tie ir Faluņ Dafa mācības pamatprincipi, bet tas ir arī dzīvesveids, sevis mainīšanas un pilnveidošanas darbs. Bet vai visi to vēlamies?"


Biruta ir cieši pārliecināta, ka cilvēkam ir jādzīvo sabiedrības labā, un nevar no sabiedrības tikai gūt. Tomēr pie šīs atziņas nonākusi ne uzreiz, lai arī darbs vienmēr bijis pirmajā vietā. Pat ģimene – tikai pēc tam.


Biruta Skujiņa: "To mani bērni atceras vēl tagad."


"Tie esam mēs, kas pasūta slepkavības. Ķīna piedāvā orgānu transplantācijas, un mēs diemžēl braucam uz turieni un izmantojam to. Tik zemi šobrīd ir nokritusi tikumības latiņa," saka Biruta Skujiņa. Foto: irliepaja.lv.


Kamēr otrdien, 8.novembrī, runājamies, tikai viens cilvēks pienāk pie galdiņa zem LMT pulksteņa, lai atstātu savu parakstu zem petīcijas, bet mapītē iekrājušās vairākas lapas ar parakstiem. Vēlāk Latvijas aktīvisti tās sūtīs tieši uz Ķīnu, tās augstākajām tieslietu instancēm, jo ANO vairs neuzticoties – šī organizācija pakļāvusies Ķīnas prasībai neiejaukties tās iekšējās lietās un nerunāt par cilvēktiesībām šajā valstī.


Vairāk par Faluņ Dafa var uzzināt šeit, savukārt ar pierādījumiem par orgānu tirdzniecību var iepazīties šeit.