Sestdien, 8. jūnijā, atpūtas vietā "Beberliņi" un tās apkārtnē otro gadu pēc kārtas norisinājās sporta sacensības ""Laskana" Liepājas triatlons 2024". Dažādās vecuma grupās sacensībās piedalījās ap 100 dalībnieku, informēja sacensību pārstāve Baiba Pranka.

Bērnu distances bija plaši pārstāvētas un trasē kopumā devās vairāk kā 20 jauno sportistu. Salīdzinājumā ar 2023. gadu, kad zemās ūdens temperatūras rezultātā tika atcelts peldēšanas posms, tad 2024. gadā ūdens temperatūra atbilda sacensību noteikumiem un visās vecuma grupās sacensības notika pēc klasiskā sacensību formāta – daļu no distances veicot peldus, braucot ar velosipēdu un skrienot.

Bērnu distancēs labākos rezultātus sasniedza Veronika Sajenko un Matiass Belovs (deviņgadīgo grupā) un Poļina Sajenko un Edvards Koļesins (vienpadsmitgadīgo grupā). Bērnu distancē bijā jāveic 50 m peldēšana, 2 km brauciens ar velosipēdu un 0,8 km skrienot.

Jauniešu distancē (13 gadīgo grupā) labākie bija Anastasija Vakuļiča un Damirs Barekevičs, kuri bija ātrākie 100 m peldēšanā, 4 km braucienā ar velosipēdu un 1,0 km skrējienā.

""Laskana" Liepājas triatlonā 2024" jaunums bija komandu stafete, kur sacensību distances posmus veica trīs dalībnieku komanda. Viens no dalībniekiem veic peldēšanas distanci – 375 metrus un nodod stafeti nākamam komandas dalībniekam un pēc braucien ar velo – 10 km, trešais komandas dalībnieks veic 2,5 km skrējienu. Stafešu komandu sacensībām bija pieteiktas četras komandas. Uzvarētāju laurus plūca komanda – "Nr. 912 Grobiņa – Liepāja", kura trasi veica 31.55 minūtē. Komandu pārstāvēja Jurģis Karulis, Edijs Avens un Reinis Hartmanis. Otro vietu komandu vērtējumā izcīnīja komanda – "UPB", aiz sevis atstājot komandu – "Born2win".
 
Supersprinta distancē, kas vienlaikus bija Latvijas čempionāta izcīņas posms (375 m peldēšana, 10 km brauciens ar velosipēdu un 2,5 km skrienot) vīriešu grupā visātrāk distanci veica viens no labākajiem Latvijas šā brīža triatlona sportistiem – Artūrs Liepa (28,45 minūtes), bet sieviešu grupā uzvarēja juniore Beāte Bula (32,36 minūtes). Latvijas čempionātā piedalījās 39 sportisti.

Standarta jeb Olimpiskajā distancē (1,5 km peldēšana, 40 km brauciens ar velosipēdu un 10 km skriešana) pulcēja izturīgākos sportistus. Šajā distancē tempu diktēja – Edijs Endols, kurš arī uzvarēja vīriešu grupā, distanci veicot 2 stundās un 12 minūtēs. Sieviešu grupā ātrākā bija Zoja Osipova ar laiku 2 stundas un 38 minūtes.

Ātrākie no Liepājas sportistiem, jau otro gadu pēc kārtas  bija – Āris Burkins (supersprintā) un Sergejs Juhno (standarta distancē).


Ar pārējo dalībnieku rezultātiem iespējams iepazīties "SUP skola Liepāja" mājaslapā, sadaļā ""Laskana" Liepājas triatlons 2024"/ rezultāti.

Sacensības organizēja Biedrība "SUP skola Liepāja" sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, Liepājas valstpilsētas atbalstu un Liepājas triatlona entuziastiem.