Papildināts ar galeriju. Ceturtdien, 5.jūnijā, žurnālisti, Liepājas domes priekšsēdētājs, vietnieki un citas amatpersonas bija aicināti apskatīt topošo koncertzāli „Lielais Dzintars” arī no iekšpuses.

Būvdarbu vadītājs Sergejs Periņecs interesentus noveda līdz pašiem būves pamatiem – sešus metrus zem zemes. Tikai tur vēl bija palicis neliels līdz galam nenobetonēts posms, kur visi klātesošie simboliski varēja svaigajā betonā „iestādīt” pa dzintara graudam.

Ielūkoties varēja arī nākamajā kamerzālē, bet lielās zāles vietā patlaban vēl ir tikai grīdas segums, pastāstīja otrs „ekskursijas vadītājs” – koncertzāles projekta vadītājs, SIA „Liepājas Dzintars” valdes loceklis Ints Dālderis.

Kā apskatei sekojošajā preses konferencē sacīja „Lielā Dzintara” galvenā būvnieka – būvfirmas „Merks” valdes loceklis Oskars Ozoliņš, betonēšanas darbus un būves metāla karkasa montāžu pilnībā paredzēts pabeigt septembrī – oktobrī, kas arī būs viens no atskaites punktiem koncertzāles būvniecībā.

Ozoliņš atzina, ka „Lielais Dzintars” būvfirmai ir interesantākais objekts Latvijā, jo tajā katrai konstrukcijai ir savs leņķis un fasādē nav nevienas taisnas, regulāras plaknes.

Ozoliņš arī paslavēja „Merka” apakšuzņēmējus šajā objektā – Liepājas firmas „UPTK”, kas veic konstrukciju montāžu, un „Vega 1”.

Projekta uzraudzības grupas vadītājs Gatis Griezītis norādīja, ka būve ir „salīdzinoši liels izaicinājums” visiem, taču darbi ritot pēc plāna, atbilstoši grafikam.

30.augustā plānots svinēt jaunās koncertzāles spāru svētkus, bet SIA „Liepājas Dzintars” kopā ar Liepājas simfonisko orķestri (LSO) šajā laikā topošajā koncertzālē plāno spāru svētku koncertu.

Pirms 133 gadiem tieši Liepājā sākas filharmonijas orķestru darbība Baltijas valstīs, preses konferencē uzsvēra LSO valdes loceklis Uldis Lipskis, norādot, ka orķestris īpaši pēdējo gadu laikā visu savu repertuāru veido ar domu, ka „mums būs sava izcila koncertzāle un arī mūsu pienākums ir būt izciliem”.

Lipskis uzsvēra mūžībā aizgājušas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes lomu koncertzāles tapšanā, minot, ka „Lielajā Dzintarā” būtu jāatrod vieta, kur iemūžināt Goldes, kā arī mūžībā aizgājušā LSO mūziķa Dzintara Jurgelaiša piemiņu, piemēram, nosaucot viņu vārdā kādu no zālēm. Iemūžināt Goldes piemiņu saistībā ar „Lielo Dzintaru” Liepājas domes vadību jau iepriekš rosināja arī deputāti no Reformu partijas.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis pauda pārliecību, ka kultūras iestāžu vadītāji ir akceptējuši „Lielo Dzintaru”, lai gan sākotnēji viedokļi par koncertzāles nepieciešamību dalījušies.

Liepājas mērs Uldis Sesks pauda prieku, ka Liepājā tiek būvēts kaut kas pilnīgi jauns, nevis tikai pārbūvēts vecais, un „Lielā Dzintara” būvniecību vērtēja kā „nopietnu soli”, kas mainīs pilsētas „seju”.

Ints Dālderis plāno, ka Liepājas koncertzāles atklāšana varētu notikt 2015.gada 30.oktobrī.

"Patlaban šis datums var likties pārāki ambiciozs, taču ēkas būvnieki sadarbībā ar pasūtītāju intensīvi strādā, lai projektu īstenotu noteiktajā laikā un koncertzāle nākamā gada rudenī būtu gatava uzņemt mūziķus un klausītājus," sacīja Dālderis.

Līgumus ar atklāšanas koncerta potenciālajiem dalībniekiem viņš ir gatavs slēgt ne ātrāk kā novembrī, decembrī, kad ēka būs pabeigta un pieslēgta apkurei, sacīja Dālderis.

SIA "Lielais Dzintars" producente Baiba Bože pastāstīja par festivālā "Liepājas vasara" gaidāmo, kurā šoreiz apvienots labākais, ko Liepāja var piedāvāt dažādās profesionālās mākslas jomās, sākot ar eksperimentālās mūzikas koncertu, beidzot ar tradicionālajiem klasiskās mūzikas koncertiem, un vispirms jau ar iespaidīgo atklāšanas koncertu Latviešu biedrības namā 19.jūnijā, pēc tam – koncertu virkni viesnīcas "Promenāde" Hika zālē, un beidzot ar jaunās koncertzāles spāru svētku koncertu 30.augustā, kas noslēgsies ar Uguns nakti pludmalē.

Uzziņa
Koncertzāle “Lielais Dzintars”

Kopējā būvplatība: 14 126 m2
Būvniecības laiks: 2013.g. augusts - 2015.g. 30.jūnijs

Projekta posmi:
2003.g. – metu konkurss
2004.g. – adaptācijas projekts
2006.g. – skiču projekts
2008.g. – 2011.g. – tehniskais projekts
2013.g 1.augusts – parakstīts būvdarbu darbu un autoruzraudzības līgums
2013.g. 4.oktobris – ielikts pamatakmens

Koncertzāles „Lielais Dzintars” projekta autors ir austriešu arhitekts Folkers Gīnke (Volker Giencke), Insbrukas universitātes profesors, kurš uzvarējis metu konkursā 2003.gadā.

Būvnieks: SIA „Merks” (Latvija)
Akustika: Müller BBM GmbH (Vācija)
Īstenotie projekti: koncertzāle Bāden Bādenē, Šillera teātris Berlīnē, Zalcburgas teātris Felsenreitschule, Venēcijas teātris La Fenice, Lielā Teātra rekonstrukcija Maskavā, Marijas teātra jaunā skatuve Sanktpēterburgā, David H. Koch teātris Linkolna centrā Ņujorkā u.c.

Koncertzāles būvdarbu un autoruzraudzības un autoruzraudzības izmaksas, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 29.5 miljoni eiro, no kuriem puse ir Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Daudzfunkcionalitāte:
Lielā zāle – 1000 sēdvietas (+ 128 koristu vietas un 10 VIP sēdvietas)
Kopējā platība (sēdvietas + skatuve + orķestra bedre) – 1188,5 m2

Kamerzāle – 200 sēdvietas
Kopējā platība ar palīgtelpām – 243,7 m2

Liepājas Simfoniskais orķestris
Kopējā platība orķestra funkciju nodrošināšanai – 1014,3 m2

Mūzikas skola – 35 nodarbību telpas
Kopējā platība – 1641,6 m2