Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) konkursa "Gada preču zīme 2020" ir pieteikusi preču zīmi "Liepājas bigbends" kā vienu no skolas talantīgākajiem kolektīviem, kas darbojas džeza mūzikas jomā no 2020.gada janvāra, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Bigbenda pamatsastāvu veido mūzikas vidusskolas audzēkņi. Lai skanējumu padarītu pilnskanīgāku un krāšņāku, tiek pieaicināti arī profesionālās ievirzes izglītības kolektīva "Young Lions Beat Band" audzēkņi.

Liepājas bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir multiinstrumentālists, komponists, mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas pedagogs Deniss Paškevičs. Viņš ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem un viens no retajiem šī reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava unikālā stila, pamatlicējs Latvijā. Līdzšinējās karjeras laikā mūziķis guvis nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonu zīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot četrus no tiem.

"Darbs ar Liepājas bigbendu ir iedvesmojošs. Mēs esam satikušies pavisam nesen, bet uguns un pozitīva enerģija dod pareizu virzību gan mūsu mūzikai, gan izglītības procesam kopumā," uzsver D.Paškevičs.


Viens no kolektīva radošās darbības mērķiem ir profesionāli pilnveidoties un attīstīt ansambļa spēles un improvizācijas tehniku, džeza mūzikas valodu, stilistiku un mūsdienu džeza mūzikas tendences, kas stiprina kolektīva muzikālo skanējumu.

""Liepājas bigbends" preču zīme Latvijas mērogā ir sevi jau pieteikusi. Neskatoties vīrusa "Covid-19" straujo izplatību visā pasaulē, bigbends ir paspējis uzsākt aktīvu koncertdarbību. Atsākoties klātienes pasākumu norisei, paredzēts piedalīties arī gan vietēja mēroga, gan starptautiska mēroga konkursos un festivālos. Šādas aktivitātes palīdz nest Liepājas pilsētas un Latvijas vārdu pasaulē, tādējādi popularizējot Latvijas izcelsmes preču zīmi," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

Nozīmīgākie notikumi jaunizveidotajam kolektīvam: 2020.gadā 9.martā notika koncerts un džema sesija Teātra-Džeza klubā "Hamlets", kur pirms vairākiem gadiem leģendārais latviešu saksofonists Raimonds Raubiško pulcēja džeza mūziķus un džeza mūzikas cienītājus kopīgai muzicēšanai un džeza baudīšanai. Otrais nozīmīgākais notikums Liepājas bigbendam ir tradicionālā džeza nedēļa 2020. gada septembra sākumā ar viesmākslinieku igauņu saksofonistu Sīmu Aimlu. Nedēļas garumā bigbendam notika meistarklases mākslinieciskā vadītāja Denisa Paškeviča un viesmākslinieka Sīma Aimla vadībā.

Arī attālinātajā mācību procesa laikā bigbenda darbība nav apstājusies. Kolektīvs aktīvi apgūst jaunus skaņdarbus, kuri saņemti dāvanā no itāļu džeza trombonista Bepes di Benedeto (Beppe Di Benedetto) un igauņu saksofonista Sīma Aimla. Bigbenda dalībnieki gada laikā mācījušies, iedvesmojušies un konsultējušies ar Latvijā, Eiropā un plašāk pasaulē atpazīstamiem džeza mūziķiem kā Madars Kalniņš, Nefs Irizarī, Frans Vermērsens, Mišels Brāms, Laura Polence, Kristians Franks un Dāvids Lībmans.

LMMDV aicina izmantot iespēju un balsot par konkursa "Gada preču zīme 2020" dalībniekiem no 26.aprīļa līdz 9.maijam interneta portālā. Saite uz "Gada preču zīme 2020" balsošanas lapu.

Vairāk informācijas atradīsiet šeit.