Saulkrastu pilsētas estrādē nākamnedēļ norisināsies džeza mūzikas festivāls "XXV Saulkrasti Jazz Festival 2023", kurā piedalīsies arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bigbends, informē LETA.


Kā aģentūru informēja festivāla komunikācijas konsultante Gita Deniškāne, trīs dienās uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Lielbritānijas, Francijas, ASV, Kanādas, Zviedrijas, Itālijas, Norvēģijas, Mozambikas, Kotdivuāras, Latvijas un Lietuvas.


Saulkrastu džeza festivāls šogad svin savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju, tādēļ džeza svētki šogad plānojas īpaši vērienīgi.


Ceturtdien, 20.jūlijā, festivālu atklās vokālais a capella sekstets "Accent", kurā apvienojušies seši jauni vokālā džeza pionieri no piecām dažādām pasaules valstīm.


Festivāla atklāšanas vakara koncerta otrajā daļā muzicēs trombonists un komponists Massimo Morganti no Itālijas, kurš pavisam nesen pasaules tūrē uzstājās kopā ar slaveno bundzinieku Deivu Veklu. Kopā ar Morganti uz skatuves kāps itāļu dziedātāja Marta Džulioni. Itāļu māksliniekiem pievienosies viens no labākajiem un pieredzes bagātākajiem džeza orķestriem Latvijā – "Mirage Jazz Orchestra".


Festivāla otrās dienas, 21.jūlija, koncertu atklās "Ivan Mazuze Band" (Mozambika, Norvēģija). Mazuzes saksofona spēle sakņojas Āfrikas mūzikā un melodijās, kuras atbalsta spēcīga ritma sekcija.


Koncerta otrajā daļā Āfrikas kontinentu pārstāvēs vēl viena džeza zvaigzne - Saulkrastos pirms pieciem gadiem jau muzicējusī soula dziedātāja Cecīlija Verni (Kotdivuāra), kas uzstāsies kopā ar Šauļu bigbendu no Lietuvas. Šogad kotdivuāras dziedātāja vedīs klausītājus ceļojumā caur soula, blūza, afro un roka žanriem.


Saulkrastu džeza festivāla noslēguma koncertam 22.jūlijā būs trīs daļas.


Koncertu atklās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bigbends, kuru vada mūziķis un komponists Deniss Paškevičs. Turpinājuma uzstāsies kvartets "Lupa", kas darbojas instrumentālās, elektroniskās un analogajā "modern fusion" mūzikas laukā.


Šogad "Lupa" saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons 2023" kategorijā "Labākais džeza vai fanka mūzikas albums".


Jubilejas festivālu noslēgs "Soul Train&Reggie Saunders" no Šveices un ASV. Grupa kāps uz skatuves kopā ar savu ilggadējo partneri, soulmūzikas izpildītāju Redžiju Saundersu (ASV). Grupas koncepta pamatā ir veltījums leģendārajam amerikāņu TV šovam "Soul Train", un koncertā grupa atskaņos visu pirmās sezonas klasiku - "creme de la creme soul", "funk", "motown" mūzika dzīvajā izpildījumā.


Pēc trīs gadu pārtraukuma šogad Saulkrastos atkal notiks meistarklases jaunajiem mūziķiem