Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) otrdien, 27.aprīlī, no pulksten 17.30 tiešsaistē aicina uz Liepājas bigbenda, Denisa Paškeviča un Jāņa Rubika radošo darbnīcu, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Radošajā darbnīcā J. Rubiks dalīsies pieredzē ar veidotajiem aranžējumiem, kas balstīti Denisa Paškeviča oriģināldarbiem bigbenda sastāvam. Liepājas bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir multiinstrumentālists, komponists, mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas pedagogs Deniss Paškevičs, kurš par pasākumu ziņo sekojoši: "Pievienoties šim pasākumam aicināts ikviens, kurš vēlas redzēt kā mans bigbends strādā attālinātā mācību procesā, iespējams, sadzirdēsi arī kādu svaigu domu, kas noderēs turpmākajā darbā".

Jānis Rubiks ir kontrabasists, basģitārists, komponists un aranžētājs, kurš aktīvi darbojas uz Latvijas džeza un radošās mūzikas skatuves kopš 2008. gada.  Sadarbojies ar spožākajiem Latvijas džeza mūziķiem un apvienībām, tostarp, ar Denisu Paškeviču, Latvijas Radio Bigbendu, Raimondu Paulu, Edgaru Cīruli, Kristapu Vanadziņu un citiem. Kā pavadošais mūziķis piedalījies daudzu albumu ierakstos un 2019. gadā laidis klajā savu debijas albumu "Live in Salapils", kurā ieskaņota J.Rubika oriģinālmūzika džeza trio un stīgu kvartetam.

Viņš  absolvējis Rīgas Doma kora skolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) džeza katedru, mācoties pie starptautiski atzītiem džeza kontrabasistiem – Lina Sītona (ASV) un Tāvo Remmela (Igaunija). Jāņa komponēto un aranžēto mūziku izpildījuši tādi mākslinieki kā Latvijas Radio Bigbends, Arta Jēkabsone, Roks Zubovs (Lietuva), Beāte Zviedre, ansamblis "Klasika satiek džezu", "Eqaunimity Trio" un daudzi citi.  2018.gadā starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā "Riga Jazz Stage" ieguvis 2. vietu, kā arī saņēmis JVLMA mecenātu apbalvojumu (Nika Gothama balvu). Savukārt 2020.gadā kļuva par 2.vietas laureātu Baltijas jauno komponistu bigbenda kompozīciju konkursā.

Šā gada sākumā Jānis Rubiks aranžēja Denisa Paškeviča kompozīcijas Liepājas bigbenda sastāvam. Viena no tām ir "Sons of Levy" no albuma "Yours Faithfully", kurš 2017. gadā ieguva Latvijas mūzikas ieraksta gada balvu "Zelta mikrofons" nominācijā "Labākais džeza albums", savukārt otra Jāņa Rubika aranžētā kompozīcija ir "Protector" no D. Paškeviča jaunākā albuma "Asta in Madrid" kurš nominēts 2019.gadā Latvijas mūzikas ieraksta gada balvas "Zelta mikrofons" kategorijā kā "Labākais džeza albums".

Šos skaņdarbus šobrīd attālinātajā mācību procesā apgūst Liepājas bigbends un šī būs bigbenda pirmā tikšanās ar Jāni Rubiku.

Ikviens, kurš vēlas pievienoties un vērot kā norit Liepājas bigbenda darbība attālinātajā mācību procesā un satikt tiešsaistē Jāni Rubiku, Denisu Paškeviču un Liepājas bigbendu, radošās darbnīcas Zoom platformas pieejas saiti var saņemt, rakstot uz liepajasbigbends@lmmdv.edu.lv.