Publicitātes attēls


Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) otrdien, 14. novembrī, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva publiskajā zonā pulksten 20 aicina uz tradicionālo Liepājas džeza mūzikas pasākumu – Jam Session. Šajā reizē koncerta īpašais viesis būs vijolnieks Jonass Līzenfelds (Jonas Liesenfeld), portālu informēja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Jonass Līzenfelds ir vijolnieks un pedagogs no Rietumvācijas, Rūras apgabala. Jonass audzis mūziķu ģimenē un vijoļspēli sācis apgūt trīs gadu vecumā. Viņš vijoli redz un uztver ne tikai kā mūzikas instrumentu, bet arī kā savas dzīves pavadoni. Agrā jaunībā, apgūstot klasisko vijoļspēli, Jonass ātri devās pats savā mūzikas ceļojumā, izpētot dažādus stilus, piemēram, klezmeru un īru folkmūziku. Ar nodomu apgūt flamenko mūziku, Jonass pieteicās studijām "ArtEZ" Mākslas Universitātē, Nīderlandē, kur ne tikai iepazina flamenko, bet ar džeza mūziku.

Studiju laikā Jonass iepazinās ar akordeonistu un LMMDV pedagogu Rustamu Bagirovu, ar kuru spēlēja duetā, un šī draudzība turpinās līdz šim brīdim. Pašlaik Jonass ir pedagogs un pasākumu organizators projektā "Katram bērnam viens instruments" – "JeKits", kur izglīto 360 audzēkņus. Jonass ir arī mazo orķestru diriģents, kā arī ir atradis ceļu atpakaļ pie akadēmiskās un senās mūzikas.

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Mūziķu sastāvs:
– Jonas Liesenfeld – vijole
– Andris Buiķis – bungas
– Deniss Paškevičs – saksofons
– Andris Grunte – kontrabass
– Rustams Bagirovs – akordeons
– Harijs Ločmelis – trompete
– Dāvis Matīss Leišavnieks – trombons

Pasākumu organizē MIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs". Pasākumu atbalsta SIA "Lielais dzintars" un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Papildu informācija ŠEIT.