Liepājas muzejs sola, ka līdz šā gada beigām 17. gadsimta ēkā Kungu ielā 24 apmeklētājiem durvis vērs interjera muzejs – atraitnes Margarētas Hoijeres viesu nams un krogs, kurā 1697. gada pavasarī vairākas dienas Krievijas Lielās sūtniecības laikā ar saviem pavadoņiem bija apmeties Krievijas cars Pēteris I.


"Tas ir brīnums, ka ēka saglabājusies līdz mūsdienām, pārdzīvojot ugunsgrēkus, karus un atšķirīgu laikmetu ļaužu attieksmi pret tās funkcionalitāti," saka muzeja direktore Dace Kārkla.


19.gadsimta ēdamistabas tapetes oriģināls (līmēts tieši uz koka sienas) un tā kopija.


Viņa stāsta, ka muzejs jau vairākus gadus sadarbībā ar arhitekti Liesmu Markovu mērķtiecīgi strādā, meklējot priekšmetus topošajam muzejam, lai piešķirtu namam seno laiku klātesamības sajūtu, kas ļautu apmeklētājiem iejusties pagājušo laiku gaisotnē. Gan Latvijā, gan ārvalstīs kopīgi ar kolekcionāriem, antikvariātiem un muzejiem tiek meklētas mēbeles un sadzīves priekšmeti. Veicot restaurācijas darbus, ēkā atklājušies arī vairāki pārsteigumi. Viens no tiem – dekoratīvie sienu gleznojumi. Jau uzsākot ēkas restaurāciju, tika konstatēts, ka kaut arī nedaudz, tomēr ir saglabājušies 18. gs. otrās puses dekoratīvie sienu gleznojumi.


18. gadsimta sienu gleznojumi.


Jau pagājušā gadsimta 80. gadu vidū, kad Kungu ielā 24 darbojās muzejs, notika arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, kas atklāja vairākas interesantas ēkas vēstures liecības. Šis process pārtrūka 90. gados, kad nams nonāca privātīpašumā. Izpēte atsākās pēc tam, kad 2011. gada beigās ēku izsolē nopirka pašvaldība.