Aizvadītajā nedēļā Kurzemes rajona tiesā turpinājās tiesas izmeklēšana krimināllietā par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu, kurā atbildētājs ir SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts.


Saskaņā ar pirmstiesas procesā iegūtajiem pierādījumiem un apsūdzībā norādīto, Šalts laika periodā no 2018. gada jūlija līdz 2019. gada maijam, būdams SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs, būvdarbu dokumentācijā apzināti norādījis būvdarbus, kas netika izpildīti. Rezultātā no būvdarbu pasūtītāja – SIA "LNA" –  tika izkrāpti naudas līdzekļi 12 032,45 eiro apmērā.


Ceturtdien, 11. augustā, turpinot tiesas izmeklēšanu, tiesnese Anita Eglija uzklausīja Šaltu, kurš, pēc cietušās puses advokāta Didža Vilemsona portālam irliepaja.lv sacītā, nācis klajā ar jaunu notikumu versiju, proti, ka darbi tikuši veikti, un tos veicis apakšuzņēmējs SIA "Vektra -21", taču nav atsūtījis rēķinu. Nauda joprojām esot SIA "Ekovalis Latvija" kasē.


Šāda versija nesaskan ar paša Šalta pirmstiesas procesā liecināto, ka darbi nav veikti, portālam irliepaja.lv skaidroja Vilemsons.


Tiesnese pasludinājusi pārtraukumu līdz 13.septembrim, kad lietas izskatīšana tiks turpināta.


Portāls irliepaja.lv iepriekš vēstīja, ka 14. martā, Kurzemes rajona tiesas tiesnese Anita Eglija sāka tiesas izmeklēšanu krimināllietā, kurā uzņēmējs Guntis Šalts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.


Jau ziņots, ka Šalta vadītais uzņēmums "Ekovalis Latvija" uzvarēja virknē "LNA" izsludināto iepirkumu par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju, taču piecos gadījumos "LNA" līgumus lauza, jo "Ekovalis Latvija" nespēja iekļauties noteiktajos būvdarbu termiņos. Neilgi pēc tam, atsaucoties Šalta iesniegumam, Liepājā un SIA "LNA" ieradās KNAB.