Krimināllietā par 2010.gada rudenī Liepājā notikušo grupveida izvarošanu notiesājošais tiesas spriedums pagaidām stājies spēkā vienam no pieciem apsūdzētajiem vīriešiem.

Par to aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Zina Purina.

Augstākā tiesa (AT) nolēmusi atstāt negrozītu Kurzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētajam Mārtiņš Lapiņš atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 159.panta 1.daļas par izvarošanu, un viņam piespriesta brīvības atņemšana uz trim gadiem un trim mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzība uz vienu gadu. Spriedums ir stājies spēkā šī gada 8.janvārī.

Pārējo četru apsūdzēto lietas vēl plānots skatīt AT apelācijas instancē. 3.aprīlī AT uz apsūdzēto sola sēdīsies Māris Grīnvalds un Zigurds Komarovs. Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Kurzemes apgabaltiesa 2012.gada pavasarī Grīnvaldu atzina par vainīgu izvarošanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, nosakot viņam arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Turpretim izvarošanas atbalstīšanā apsūdzēto Komarovu apgabaltiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja.

Tomēr vēlāk Grīnvalds un viņa aizstāvis minēto spriedumu pārsūdzēja. Apelācijas protestu iesniedza arī Liepājas prokuratūra. Līdz ar to lieta nonāca AT, kurai tā jāizskata apelācijas kārtībā.

Tāpat apelācijas instancē vēl plānots skatīt divu citu apsūdzēto – Rolanda Ostvalda un Raita Pudula – lietu. Pērn novembrī Kurzemes apagabaltiesā ir nolasīts tiesas spriedums, taču par to saņemtas pārsūdzības, tādēļ lietu plānots nosūtīt uz AT skatīšanai apelācijas instancē. Tiesa nesniedz informāciju par spriedumu, jo tas nav stājies spēkā un lieta tika skatīta slēgtā tiesas sēdē.

Kā ziņots, iepriekš saistībā ar šo izvarošanas gadījumu apsūdzības pret trim vīriešiem – Ostvaldu, Pudulu un Lapiņu – tika izdalītas atsevišķā tiesvedībā, jo apsūdzētie pazuda un viņus nācās izsludināt meklēšanā.

LETA jau ziņoja, ka kādā 2010.gada rudens naktī dzīvoklī Liepājā vairāki jaunieši tika aizturēti pēc tam, kad bija izvarojuši 1992. un 1994.gadā dzimušas meitenes.

Policija saistībā ar notikušo sāka kriminālprocesu, bet prokuratūra vēlāk uzrādīja apsūdzības pieciem jauniem vīriešiem. Apsūdzēto vidū ir agrāk četras reizes sodīts 1988.gadā dzimis vīrietis, trīs 1990.gadā dzimuši vīrieši un viens 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš prokuratūras ieskatā atbalstījis izvarošanu.