Augstākā tiesa (AT) šodien neskatīja krimināllietu par 2010.gada rudenī Liepājā notikušo grupveida izvarošanu, jo prokurors atrodas atvaļinājumā.

To aģentūrai LETA pastāstīja AT preses sekretāre Baiba Kataja. Šodien izdalītajā krimināllietā uz apsūdzēto sola vajadzēja sēsties Mārim Grīnvaldam un Zigurdam Komarovam.

Kā informēja Kataja, AT no Liepājas virsprokurora saņēma ziņojumu, ka lietas sarežģītības dēļ citu prokuroru uz šodienas tiesas sēdi nav iespējams nosūtīt.

AT nosūtīs ģenerālprokuroram ziņu, ka šī jau otrā reize, kad prokurors ir atvaļinājumā un tiesa nevar skatīt lietu.

Kopumā lietā apsūdzēti pieci vīrieši, no kuriem vienam stājies spēkā notiesājošais spriedums. Kā norādīja Kataja, apsūdzēto Rolanda Ostvalda un Raita Pudula lietu apelācijas kārtībā skatīs Kurzemes apgabaltiesa.

LETA jau ziņoja, ka, izskatot Grīnvalda un Komarova lietu pirmajā instancē, Kurzemes apgabaltiesa 2012.gada pavasarī Grīnvaldu atzina par vainīgu izvarošanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, nosakot viņam arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Turpretim izvarošanas atbalstīšanā apsūdzēto Komarovu apgabaltiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja. Grīnvalds un viņa aizstāvis spriedumu pārsūdzēja. Apelācijas protestu iesniedza arī Liepājas prokuratūra.

Savukārt atstāt negrozītu AT nolēmusi Kurzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru viens no apsūdzētajam Mārtiņš Lapiņš atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 159.panta 1.daļas par izvarošanu un viņam piespriesta brīvības atņemšana uz trim gadiem un trim mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzība uz vienu gadu. Spriedums ir stājies spēkā šī gada 8.janvārī.

Kā ziņots, iepriekš saistībā ar šo izvarošanas gadījumu apsūdzības pret trim vīriešiem – Ostvaldu, Pudulu un Lapiņu – tika izdalītas atsevišķā tiesvedībā, jo apsūdzētie pazuda un viņus nācās izsludināt meklēšanā.

LETA jau ziņoja, ka kādā 2010.gada rudens naktī dzīvoklī Liepājā vairāki jaunieši tika aizturēti pēc tam, kad bija izvarojuši 1992. un 1994.gadā dzimušas jaunietes.

Policija saistībā ar notikušo sāka kriminālprocesu, bet prokuratūra vēlāk uzrādīja apsūdzības pieciem jauniem vīriešiem. Apsūdzēto vidū ir agrāk četras reizes sodīts 1988.gadā dzimis vīrietis, trīs 1990.gadā dzimuši vīrieši un viens 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš prokuratūras ieskatā atbalstījis izvarošanu.