Augstākajā tiesā (AT) pārsūdzēts Kurzemes apgabaltiesas spriedums grupveida izvarošanas krimināllietā, kur vienam no apsūdzētajiem tika piespriests septiņu gadu cietumsods

Tā aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Zina Purina.

Par šo tiesas spriedumu saņemta gan pārsūdzība, gan prokurora protests, un lieta nosūtīta izskatīšanai AT. Pašlaik vēl nav zināms datums, kad AT sāksies šīs lietas izskatīšana.

Jau ziņots, ka šī gada martā Kurzemes apgabaltiesa krimināllietā par grupveida izvarošanu nolasījusi spriedumu diviem apsūdzētajiem, no kuriem viens attaisnots, bet otram piespriesta brīvības atņemšana uz septiņiem gadiem.

Māris Grīnvalds tika atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 159.panta 2.daļas "Par izvarošanu, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu, vai ja to izdarījusi personu grupa, kā arī par nepilngadīgā izvarošanu". Tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem ar probācijas uzraudzību divu gadu garumā.

Zigurdu Komarovu, kurš bija apsūdzēts par izvarošanas atbalstīšanu, tiesa attaisnojusi.

Pārējie šajā lietā apsūdzētie - Rolands Ostvalds, Mārtiņš Lapiņš un Raitis Puduls - ir izsludināti meklēšanā. Viņiem izvirzītās apsūdzības paredzēts skatīt Kurzemes apgabaltiesā atsevišķi izdalītā krimināllietā, kur tiesvedība pašlaik ir apturēta.

Kā ziņots, 2010.gada 24.oktobra naktī kādā dzīvoklī Liepājā, Lāčplēša ielā, vairāki jaunieši tika aizturēti pēc tam, kad bija izvarojuši 1992. un 1994.gadā dzimušas meitenes. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 16.nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret tikumību un dzimumneaizskaramību".

Starp aizturētajiem bija kāds 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš agrāk četras reizes sodīts - pēdējo reizi par zādzības izdarīšanu viņam piespriesta brīvības atņemšana uz vienu gadu, un sodāmība viņam nav dzēsta. Šis vīrietis saskaņā ar Krimināllikuma 159.panta 2.daļu - par izvarošanu, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu, - tika atzīts par aizdomās turēto par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret abām cietušajām.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrota vēl trīs 1990.gadā dzimušu vīriešu vaina izvarošanā, bet vēl viens 1991.gadā dzimis jaunietis tika apsūdzēts par šī nozieguma atbalstīšanu.