Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveidu noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par dzimumaktu pret cietušā gribu, lietojot draudus, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijas amatpersonas pagājušajā gadā, veicot izmeklēšanu citā kriminālprocesā, aizturētā vīrieša mobilajā telefonā konstatēja videomateriālus, kuros redzami noziedzīgi nodarījumi – seksuālas darbības ar jaunieti pret viņas gribu. Likumsargi par notikušo uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja, kas ir videomateriālos redzamā jauniete.

Jauniete tika atzīta par cietušo šajā kriminālprocesā un izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis ar videomateriālos redzamo jaunieti ir veicis seksuālas darbības pret viņas gribu.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un bija atzīts par aizdomās turēto divos citos kriminālprocesos par izvarošanu un par seksuāla rakstura darbībām ar jaunieti, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Vīrietim iepriekš uzsāktajos kriminālprocesos bija noteikts drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt šobrīd viņš jau ir notiesāts citā kriminālprocesā un atrodas ieslodzījumā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveidu noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par izvarošanu un nodevušas krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.