Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par izvarošanu Pāvilostas pludmalē. Valsts policija pēc 720 stundu garu videomateriālu analīzes, ir aizturējusi iespējamo vainīgo personu, viņam uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums un krimināllietas materiāli ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

7.jūlijā ap pulksten 23.30 Valsts policijā saņemta informācija, ka Pāvilostas pludmalē izvarota jauna sieviete. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā, no cietušās ieguva informāciju par uzbrucēju – viņa pazīmes un veica meklēšanas pasākumus.

Likumsargi visu diennakti apjautāja cilvēkus, norādot, vai persona ar konkrētām pazīmēm tikusi manīta, taču atbilde visus gadījumos bija noliedzoša. Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja transportlīdzekļus, meklējot uzbrucēju, taču bez rezultātiem.

Sastādot uzbrucēja fotorobotu un precīzas pazīmes, informācija caur plašsaziņas līdzekļiem tika nodota sabiedrībai ar lūguma atsaukties ikvienu, kurš ir redzējis attēlā redzamo vīrieti vai zina viņa atrašanās vietu. Sabiedrības iesaiste bija liela un iedzīvotāji aktīvi ziņoja par sev zināmajiem vīriešu kārtas pārstāvjiem, kuri vizuāli ir līdzīgi uzbrucējam. Kopumā likumsargi pārbaudīja vairāk nekā 500 cilvēkus, no tiem 100 kā potenciālos uzbrucējus, taču bez rezultātiem.

Pēc 720 stundu garu videomateriālu analīzes, Valsts policijas Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas noskaidroja iespējamo vainīgo personu. Pateicoties DNS paraugam, kuru eksperti izņēma notikuma vietā un veicot tā salīdzināšanu, bija sakritība ar kādu Lietuvas pilsoni un viņš, sadarbībā ar Lietuvas policijas kolēģiem, tika aizturēts un uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Jaunietis uz nozieguma pastrādāšanas brīdi bija nepilngadīgs. Viņš Latvijā nebija nonācis policijas redzeslokā un arī Lietuvā nav ticis sodīts par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par dzimumaktu pret cietušā gribu, lietojot vardarbību (izvarošana), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.