Kurzemes apgabaltiesa pirmdien nolasījusi spriedumu diviem no pieciem apsūdzētajiem jaunajiem vīriešiem lietā par divu meiteņu grupveida izvarošanu, raksta BNS.

Vienam piespriests septiņus gadus ilgs cietumsods, otrs attaisnots.

Pārējie trīs apsūdzētie bēguļo, tāpēc viņu lietas izdalītas atsevišķi un, kamēr viņus neaizturēs, tiesvedība ir apturēta, aģentūra BNS uzzināja Kurzemes apgabaltiesā.

Septiņi gadi nebrīvē ar probācijas uzraudzību divu gadu garumā būs jāpavada iepriekš vairākkārt sodītajam Mārim Grīnvaldam, kurš apsūdzēts par izvarošanu, ja to veikusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu, vai ja to izdarījusi personu grupa, kā arī par nepilngadīgā izvarošanu.

Savukārt 21 gadu veco Zigurdu Komarovu, kurš izvarošanā nav piedalījies, bet tika apsūdzēts par nozieguma atbalstīšanu, tiesa attaisnoja.

Kurzemes apgabaltiesas spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Pārējie trīs apsūdzētie – Mārtiņš Lapiņš, Rolands Ostvalds un Raitis Puduls – izsludināti meklēšanā.

Neoficiāla informācija liecina, ka visi trīs aizbēguši uz ārvalstīm, vēsta laikraksts "Kurzemes Vārds".

Tomēr krimināltiesību eksperti norādījuši, ka apsūdzība viņiem ir pietiekami smaga, lai varētu lemt arī par Eiropas apcietinājuma ordera izdošanu šiem trim puišiem.

Jau vēstīts, ka 2010.gada 24.oktobrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Izmeklēšana sākta par notikumu Lāčplēša ielā 35, kad vairāki jaunieši veica dzimumaktus ar 1992. un 1994.gadā dzimušām meitenēm pret cietušo gribu.

Policija aizturēja 1988.gadā dzimušu vīrieti, kurš agrāk četras reizes sodīts, pēdējo reizi par zādzību viņam bija piemērota brīvības atņemšana uz vienu gadu. Sodāmība viņam nav dzēsta.

Viņš atzīts par aizdomās turēto par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret abām cietušajām.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrota un pierādīta vēl triju jaunu vīriešu vaina izvarošanā, bet vēl viens saucams pie atbildības par šā nozieguma atbalstīšanu. Trīs no viņiem dzimuši 1990.gadā, bet viens – 1991.gadā. Visi trīs atzīti par aizdomās turētajiem grupveida izvarošanā, bet jaunākais no viņiem – par nozieguma atbalstīšanu.

Divi no viņiem iepriekš sodīti vienu reizi par mantiskiem noziegumiem.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā pierādīts, ka šie vīrieši, būdami alkohola reibumā, grupā, lietojot vardarbību, stājās dzimumsakaros ar cietušajām pret viņu gribu, iepriekš informēja policija.

Jaunieši tika aizturēti policijas profilaktiskā reida laikā, kad saņemts izsaukums no nama kaimiņiem par to, ka vienā dzīvoklī dzirdami meiteņu kliedzieni.

Varmākas policisti notvēruši izvarošanas brīdī. Policisti ieraudzījuši, ka gultā gulējusi un kliegusi kaila meitene, kuru viens puisis turējis, otrs skatījies, bet trešais ar viņu veicis netiklas darbības, ziņoja laikraksts "Kurzemes Vārds".

Vēlāk cietusī šoka stāvoklī atzinusi, ka netiklas darbības ar viņu paguvuši veikt visi trīs jaunieši.

Blakus istabā aizturēts vēl viens jaunietis, kurš izvarojis 16 gadu vecu pusaudzi.