Lielbritānijā šonedēļ aizturēts viens no jaunajiem vīriešiem, kurš apsūdzēts saistībā ar divu meiteņu grupveida izvarošanu Liepājā - Mārtiņš Lapiņš.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Ķervijs žurnālistiem piektdien pastāstīja, ka Lielbritānijā otrdien aizturēts Mārtiņš Lapiņš un ceturtdien viņš jau nogādāts Latvijā, raksta BNS.

Starptautiskajā meklēšanā joprojām ir vēl divi šajā lietā apsūdzēti – Rolands Ostvalds un Raitis Puduls.

Ķervijs pauda pārliecību, ka arī šie vīrieši tiks aizturēti. Abi bēgļi, visticamāk, arī meklējami Lielbritānijā .

Jau ziņots, ka 20.martā Kurzemes apgabaltiesa nolasīja spriedumu diviem no pieciem apsūdzētajiem jaunajiem vīriešiem lietā par divu meiteņu grupveida izvarošanu kādā dzīvoklī Liepājā – vienam piespriests septiņus gadus ilgs cietumsods, otrs attaisnots.

Pārējie trīs apsūdzētie bēguļoja, tāpēc viņu lietas tika izdalītas atsevišķi.

Septiņi gadi nebrīvē ar probācijas uzraudzību divu gadu garumā jāpavada iepriekš vairākkārt sodītajam Mārim Grīnvaldam, kurš apsūdzēts par izvarošanu, ja to veikusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu, vai ja to izdarījusi personu grupa, kā arī par nepilngadīgā izvarošanu.

Savukārt 21 gadu veco Zigurdu Komarovu, kurš izvarošanā nav piedalījies, bet tika apsūdzēts par nozieguma atbalstīšanu, tiesa attaisnoja.

Noziegums pastrādāts pirms kāda laika, kriminālprocess tika sākts 2010.gada 24.oktobrī. Izmeklēšana tika sākta par notikumu Lāčplēša ielā 35, kad vairāki jaunieši veica dzimumaktus ar 1992. un 1994.gadā dzimušām meitenēm pret cietušo gribu.

Policija sākotnēji aizturēja 1988.gadā dzimušu vīrieti, kurš agrāk bija četras reizes bija sodīts. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrota un pierādīta vēl triju jaunu vīriešu vaina izvarošanā, bet vēl viens saucams pie atbildības par šā nozieguma atbalstīšanu.

Trīs no viņiem dzimuši 1990.gadā, bet viens – 1991.gadā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā pierādīts, ka vīrieši, būdami alkohola reibumā, grupā, lietojot vardarbību, stājās dzimumsakaros ar cietušajām pret viņu gribu.

Jaunieši tika aizturēti policijas profilaktiskā reida laikā, kad saņemts izsaukums no nama kaimiņiem par to, ka vienā dzīvoklī dzirdami meiteņu kliedzieni.

Varmākas policisti notvēruši izvarošanas brīdī. Policisti ieraudzījuši, ka gultā gulējusi un kliegusi kaila meitene, kuru viens puisis turējis, otrs skatījies, bet trešais ar viņu veicis netiklas darbības, iepriekš ziņoja laikraksts "Kurzemes Vārds".

Vēlāk cietusī šoka stāvoklī atzinusi, ka netiklas darbības ar viņu paguvuši veikt visi trīs jaunieši.

Blakus istabā aizturēts vēl viens jaunietis, kurš izvarojis 16 gadu vecu pusaudzi.