Ekspertu slēdzienu, kas atklās divu jauniešu nāves iemeslu, kuri septembra sākumā Durbes novadā pēc kopīgas alkohola lietošanas nomira, Valsts policija (VP) vēl nav saņēmusi.

Tā "Rietumu Radio" atzina Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, raksta LETA.

"Lai noskaidrotu abu jauniešu nāves cēloni, mēs bez šīs ekspertīzes nevaram iztikt," atzina Grūbis, norādot, ka policija ekspertīzes rezultātus gaida ar nepacietību, taču konkrēts datums, kad tos varētu saņemt, neesot zināms.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes rīkotajā preses konferencē, kas notika 19.septembrī, likumsargi plānoja ekspertīzes slēdzienu saņemt mēneša laikā. "Ekspertīzi veic iestāde, kuras darbu policija nekādi nevar ietekmēt," skaidroja Grūbis, norādot, ka termiņš atkarīgs no katras konkrētās iestādes noslogojuma un citiem faktoriem.

Kā norādīja Grūbis, jaunajā kriminālprocesa likumā, kas stājās spēkā 2005.gadā, ekspertīžu veikšanas termiņi atšķirībā no iepriekšējā likuma nav noteikti.

Jautājumu par ekspertīzes veikšanas termiņiem Grūbis plāno pārrunāt ar Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra vadību, kas nākamnedēļ plāno apmeklēt Liepāju.

Kā ziņots, divu jauniešu nāves iemeslus, kuri septembra sākumā Durbes novadā pēc kopīgas alkohola lietošanas nomira, visticamāk, atklās ekspertīze, kuras slēdzienu no Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra policija plāno saņemt mēneša laikā, - šodien preses konferencē žurnālistus informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Septembra sākumā ap plkst.22 Durbes novadā, Tadaiķu pagastā, Lieģos, Celtnieku ielā, Liepājas Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi konstatēja divu 1987.gadā un 1988.gadā dzimušu jauniešu nāvi. Abi bija lietojuši alkoholiskos dzērienus.

Policija ne apstiprina, ne noliedz, ka viena no izmeklēšanas versijām par abu jauniešu nāves cēloni varētu būt alkohols. "To noskaidros ekspertīze. Zināms, ka jaunieši lietojuši ne tikai alkoholu, bet arī pārtiku," sacīja Grūbis. Viņš neizslēdzot iespēju, ka ekspertīze atklās arī kādu citu vielu klātbūtni.

Vienlaikus Grūbis informēja, ka saistībā ar šo gadījumu policija ir pieprasījusi informāciju no Čehijas kolēģiem, lai noskaidrotu precīzākus apstākļus par tur pēdējā laikā notikušo saindēšanās gadījumu ar alkoholu.

Vairāku Liepājas masu mediju publicēto informāciju par konkrētu Liepājas veikalu, kur jaunieši liktenīgajā dienā iegādājušies alkoholu, Grūbis nodēvēja par nepamatotām spekulācijām.

Kā ziņots, ārēji miesas bojājumi abiem jauniešiem nav konstatēti. Notikušā apstākļus policija izmeklē, bet jauniešu īsto nāves cēloni noskaidros ekspertīzē.