Viens no pagaidām zināmajiem trim kandidātiem uz Valsts policijas priekšnieka amatu ir arī bijušais VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Normunds Grūbis, to ar Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākās speciālistes Simona Grāvītes starpniecību portālam irliepaja.lv apstiprināja pats Grūbis.


Grūbi pirms diviem gadiem pārcēla uz Rīgu, uz Valsts policijas Galveno administratīvo pārvaldi, kur viņš ieņēma jaunizveidoto amatu – priekšnieka vietnieks.


Līdz šim bija zināms, ka konkursā uz Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu pieteikušies abi policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi – pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.


Abi ģenerāļi aģentūrai LETA apstiprinājuši, ka iesnieguši savus pieteikumus. Tāpat aģentūrai LETA zināms, ka pieteikumu iesniegusi vēl viena persona.


Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) padomniece Beata Jonite aģentūrai LETA norādīja, ka Iekšlietu ministrija patlaban vēl apkopo informāciju par pieteikumiem, konkrētas personas neminēs un plašākus komentārus nesniegs.


Kā zināms, 1. jūlijā noslēdzās pieteikšanās termiņš konkursā uz VP priekšnieka amatu.


Konkursā drīkstēja pieteikties amatpersona tikai no vecāko vai augstāko virsnieku vidus, kurai izdienas laiks Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes iestādēs ir ne mazāks par desmit gadiem.


Kandidātiem konkursā bija jāiesniedz redzējums par VP attīstību tuvākajos piecos gados, darba prioritātēm un nepieciešamajām reformām, kā arī to īstenošanas procesu. Redzējums arī būs jāprezentē konkursa komisijai ne ilgāk kā 40 minūtēs.


Tāpat paredzētas pārrunas ar kandidātu par motivāciju amatam un redzējumu par VP prioritātēm un attīstību. Konkursa komisija arī novērtēs kandidāta profesionālās zināšanas un svešvalodu prasmes.


Konkursa komisija pirmo reizi nāks kopā un sāks skatīt iesniegtos pieteikumus 10. jūlijā, irliepaja.lv uzzināja Iekšlietu ministrijā.