Salīdzinot ar janvāri, braukšanas ātruma pārsniedzēju skaits maijā Liepājā pieaudzis vairāk nekā divas reizes, portāls irliepaja.lv uzzināja Valsts policijā.


Paskatoties policijas statistikas datus Kurzemē, redzams, ka janvārī Liepājā ātrumu pārsniedzis 161 braucējs, bet maijā – 355. Kopumā pirmajos piecos mēnešos Liepājā ātrumu pārsnieguši 1155 stūrētāji. Tomēr Liepāja Kurzemē nav rekordiste – šajā pašā laika posmā Saldus reģionā ātrumu pārsnieguši 1204 braucēji, un atšķirībā, piemēram, no Liepājas, kur pārkāpumu skaits pārsniedzis 300 tieši pēdējos divos mēnešos – aprīlī, maijā (līdzīgi arī citur), Saldus pusē tieši gada sākumā pieķerts visvairāk ātruma pārkāpēju (248; 285).


Pārējās Kurzemes pilsētās aina par pieciem mēnešiem ir šāda: Ventspils – 722, Talsi – 1187, Kuldīga – 594.


Arī jūnijs daudziem iesācies ar pārāk ātru braukšanu. Aizvadītās nedēļas pēdējie dati (11.06.) par ātruma pārsniegšanu Kurzemē izskatās šādi: Talsos – 13, Liepājā – 10, Kuldīgā – 5, Ventspilī – 3, Saldū – 2. Savukārt 12. jūnijā Kurzemē pieķerti kopumā 40 ātrumpārkāpēji. Visvairāk no tiem tieši Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – kopumā 13. Divi no ātrumpārkāpējiem izceļas uz pārējo fona, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 51 kilometru stundā, par ko, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu paredzēta tiesību atņemšana.


Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova, sods par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu (Administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.8 pants. Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana) atkarīgs gan no transportlīdzekļa veida (mopēds, vieglais auto u.c.), gan pārsniegtā ātruma (no līdz 10 km stundā līdz vairāk nekā 60 km stundā), gan no tā, vai pārkāpums izdarīts apdzīvotā vietā vai ārpus tās. Sods var būt no brīdinājuma vai soda naudas 10 eiro apmērā līdz pat 1400 eiro, atsevišķos gadījumos var nākties uz īsāku vai garāku laikposmu šķirties arī no transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.