Paplašinoties pašvaldības policijas kompetencēm ceļu satiksmes noteikumu kontroles jomā, vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka Liepājas pašvaldības policijas darbinieki ir uzsākuši transportlīdzekļu ātruma ierobežojumu kontroli, informēja Liepājas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.

Februāra mēnesī Liepājas pašvaldības policijas Transporta kontroles nodaļas darbinieki savā pārziņā saņēma transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontroles mērierīci, lai uzraudzītu ātruma ierobežojumu ievērošanu. Kontrole tiks veikta dažādās vietās Liepājas administratīvajā teritorijā, balstoties uz sabiedrības sniegto informāciju un sūdzībām, kā arī ikdienas darba ietvaros. Ir paredzēts, ka ātruma ievērošanas kontrole pastiprināti tiks veikta arī pie mācību iestādēm un dzīvojamo māju apvidū. Pagaidām ir iegādāta viena šāda veida mērierīce, kas ir sertificēta Latvijas Nacionālajā Metroloģijas centrā atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

Transporta Kontroles nodaļas priekšnieks Mārtiņš Kadiķis papildina, ka "Paplašinot Liepājas pašvaldības policijas tehnisko nodrošinājumu, varam veidot drošāku vidi sabiedrībai un veicināt ētiskāku braukšanas kultūru Liepājā.".

Pildot darba pienākumus, pašvaldības policijas darbinieki vairākkārtīgi ir saskārušies ar situācijām, kur pārkāpējs nepakļaujas likumiskajām prasībām – ieslēdzas transportlīdzeklī un neatver automašīnas logu vai atsakās uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Kā noskaidrots, autovadītāji šādi rīkojas, jo uzskata, ka tā ir Valsts policijas kompetence, līdz ar to, pašvaldības policijas norādījumiem var nepakļauties.


Vēršam uzmanību, ka 2023. gada 6. jūlijā Ceļu satiksmes likumā (CSL) stājās spēkā izmaiņas, kas paredz, ka pašvaldības policija, tā pat kā Valsts policija, kontrolē ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un ir tiesīga apturēt transportlīdzekli, kā arī lūgt uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Aicinām ņemt vērā, ka, balstoties uz Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 4. pantu, pretošanās amatpersonu likumiskajām prasībām ir sodāma rīcība un var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai līdz 700 eiro.