Valērijs Kravcovs ir nokavējis termiņu, kurā varēja pārsūdzēt Valsts valodas centra (VVC) piemēroto sodu par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Kravcova īpašuma.

Tādēļ šoreiz bijušais Saeimas un Liepājas domes deputāts Kravcovs sodu samaksās, taču savu rīcību nemainīs, aģentūrai LETA pavēstīja juriste Elizabete Krivcova, kuru Kravcovs deleģējis kā savu pārstāvi juridisku jautājumu skaidrošanā.

Kravcovs ielas nosaukuma plāksnīti Ganību ielā divās valodās nav noņēmis. Ja VVC vēlreiz viņu par to sodīs, Kravcovs būs gatavs sodu pārsūdzēt, taču šoreiz piemēroto sodu viņam nāksies samaksāt, atzina Krivcova.

Savukārt biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvs Jurijs Osipovs Liepājas tiesā apstrīdējis VVC lēmumu par viņam piemēroto soda naudu saistībā ar ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipovu mājas Liepājā, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Administratīvo lietu saistībā ar VVC lēmumu Liepājas tiesa plāno skatīt 27.novembrī.

Jūnijā Jurijam Osipovam tika piemērots naudas sods par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, kas piestiprināta pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā. Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC neatklāj piemērotā soda apmēru, taču norāda, ka tas ir tuvu augstākajai robežai. Osipovs sodu nav samaksājis, un arī plāksnīte divās valodās nav noņemta. Līdzīgs naudas sods tika piemērots arī Kravcovam.

VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis iepriekš skaidroja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.