Vai dome turpinās drukāt "Katram Liepājniekam" krievu valodā? Vai ir godīgi likt sodu samaksāt izpilddirektoram? Varbūt tas jādara toreizējam priekšsēdētājam Uldim Seskam, bet pēc jaunā iepirkuma – Jānim Vilnītim?

Šādus jautājumus portāls irliepaja.lv uzdeva pašvaldībai un tās vadītājam pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodīja bijušo Liepājas domes izpilddirektoru Edgaru Rātu par pašvaldības izdevuma "Katram Liepājniekam" drukāšanu krievu valodā.

Kā portālam sacīja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, bijušais domes izpilddirektors Edgars Rāts sodu samaksājis jau marta beigās, bet atbildes vietā uz uzdotajiem jautājumiem saņēmām "kopējo Liepājas pilsētas pašvaldības viedokli", jo "vadība atsevišķi uzlikto KNAB sodu nekomentēs":

"Kā atzinis Valsts valodas centra direktors Māris Bāliņš, pašvaldībai pašai ir jālemj par to, kāda satura informācijai būtu jānokļūst līdz pašvaldību iedzīvotājiem, taču, ņemot vērā, ka valsts valoda ir latviešu, ir pamatoti informāciju svešvalodā sniegt tikai tad, ja kāds to ir pieprasījis.

Ņemot vērā to, ka Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija ir saņēmusi vairākus simtus rakstiskus lūgumus no personām saņemt izdevumu "Katram Liepājniekam" krievu valodā, jaunajā iepirkumā ir norādīts, ka 1500 eksemplāri jāsagatavo arī krievu valodā.

Ja likums nosaka, ka pēc pieprasījuma un ar rakstisku iesniegumu norādot, ka izdevumu vēlas saņemt krievu valodā, – pilsētai ir tiesības nodrošināt izdevumu krievu valodā, un tādejādi likums nav pārkāpts.

Publiski pieejami izdevumi krievu valodā nebūs – krievu valodā izdevumu saņems tie interesenti, kuri izteikuši rakstiski tādu vēlmi, vai arī pēc pieprasījuma to varēs saņemt Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā Rožu ielā, tādēļ tirāža ir nedaudz lielāka nekā rakstisko iesniegumu skaits. Ne sabiedriskajā ēkās, ne sabiedriskajā transportā, ne arī pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv informatīvais izdevums "Katram Liepājniekam" krievu valodā nav un nebūs pieejams".