Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro sodu nu jau bijušajam Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektoram Edgaram Rātam.

Sods uzlikts, jo Rāts akceptējis izdevumu apmaksu par pašvaldības informatīvā izdevuma sagatavošanu krievu valodā, liecina informācija KNAB mājaslapā.

Uzliekot rezolūciju par apmaksu SIA "Kurzemes vārds" izrakstītajiem rēķiniem par informatīvā izdevuma "Katram Liepājniekam" izdošanu krievu valodā, ko liedz Valsts valodas likums, amatpersona neievēroja Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu, norādīts KNAB paziņojumā.

Šādi amatpersona pārkāpa noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas finanšu līdzekļiem.

Pārkāpums pieļauts 2017.gadā un Rāts šogad marta beigās naudas sodu samaksājis.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2017.gadā Liepājas pilsētas pašvaldības ilggadējais izpilddirektors Rāts atstāja savu amatu.

Rāts lūdza atbrīvot viņu no ieņemamā amata saistībā ar veselības sarežģījumiem, kas neļauj pilnvērtīgi pildīt pienākumus. Viņš toreiz piekrita pildīt padomdevēja pienākumus izpilddirekcijā, kas ļautu nodrošināt pēctecīgu aktuālo pašvaldības projektu uzraudzību un vadību. 2018.gada beigās viņš padomnieka amatu atstāja.