Aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzās Valsts valodas centra rīkotā akcija "Latviešu valodai draudzīga vide", kurā apbalvojumu saņēma arī Liepājas beķereja "Roma".

23.novembrī Berga bazāra "Birojnīcā" Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta direktore Inta Salinieka un centra pārstāvis Viesturs Razumovskis ar apsveikuma uzrunām un atzinības rakstiem sveica latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus.

Atklājot apbalvošanas ceremoniju, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs videouzrunā izteica atzinību akcijas laureātiem par to, ka, būdami uzņēmēji, viņi sargā, kopj un attīsta latviešu valodu.   

Par latviešu valodai draudzīgākajiem uzņēmumiem šogad atzīti 24 laureāti, kuri pārstāvēja visus reģionus: Rīgu – 5, Kurzemi – 6, Latgali – 4, Vidzemi – 6 un Zemgali – 3.

No Liepājas uzņēmumiem kā uzņēmums ar latviešu valodai draudzīgu vidi šoreiz novērtēta SIA "Romas dārzs" beķereja "Roma". Kā irliepaja.lv sacīja uzņēmuma līdzīpašniece Inese Židele, tas galvenokārt ir visu trīs beķerejas laipno un smaidīgo pārdevēju – Sandas Ābolas, Daigas Siliņas un Zandas Ķīnastas – nopelns.

Laureātu vidū ir arī citi ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, piemēram, liepājnieku iecienītā Bernātu kafejnīca "Dzintariņš", kā arī viesnīcas, viesu nami, veikali, zemnieku saimniecības un pasažieru pārvadātājs.

Balsot par savu iecienītāko akcijas dalībnieku varēja sociālajā tīklā Facebook. Visvairāk balsu ieguva piemājas saimniecība "Kalniņi" Kārsavas novadā.

Otro gadu pēc kārtas tika pasniegtas uzlīmes ar akcijas "Latviešu valodai draudzīga vide" logotipu, lai popularizētu latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus.

Muzikālu veltījumu pasākuma dalībniekiem sniedza stīgu kvartets "Juno".

Akciju "Latviešu valodai draudzīga vide" Valsts valodas centrs rīko sadarbībā ar Tieslietu ministriju, kā arī Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Aptieku biedrību, Frizieru asociāciju un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju.

Akcijas "Latviešu valodai draudzīgākais uzņēmums" laureāti:
piemājas saimniecība "Kalniņi";
viesu nams "Rozes" (IU "Rozes");
brīvdienu māja "Celmi" (ZS "Celmi");
krogs "Folkklubs Ala Pagrabs" (SIA "Folkklubs Ala");
kafejnīca "SPIIKIIZI" (SIA "SPIIKIIZI Riga");
SIA "Jelgavas autobusu parks";
veikals "Sena Bode" (SIA "Shablovs");
veikals "Laima" Nr. 62 (SIA "Saldumu Tirdzniecība");
viesnīca un krogs "Kuršu krogs" (SIA "Kuršu krogs");
Dikļu pils (AS "Dikļu pils");
kafejnīca "Sole" (SIA "Viņir");
restorāns "Briedīškrogs" (SIA "GB8");
kafejnīca "Dzintariņš" (SIA "Bernātu Dzintariņš");
kafejnīca "Zaļais Maksis" (SIA "Veikalnīca");
beķereja "ROMA" (SIA "Romas dārzs");
individuālā darba veicēja Lūcija Bojarune;
individuālā darba veicēja Daina Žvirble;
veikals SIA "Kurzemes gaļsaimnieks" Ventspilī;
veikals "Ventiņ bod" (SIA "DezuVita");
garšvielu veikals "Avokado" (SIA "Avokado MS");
kafejnīca "Pie vanaga" (SIA "Vanags plus");
kafejnīca "Niko" (SIA "NIKO A");
Mazmežotnes muiža (ZS "Sējas");
SIA "Gafū".