Galveno mācību priekšmetu mācīšana valodā, kas nav dzimtā, būtiski pasliktinās mūsu bērnu izglītības kvalitāti, uzskata Latvijas krievu kopienas priekšsēdētājs Valērijs Kravcovs, ziņo LETA.

Kā zināms, koalīcijas sadarbības līgums paredz, ka no 2018.gada 1.septembra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā valsts un pašvaldību mazākumtautību izglītības iestādēs visas izglītības programmas sāks apgūt valsts valodā, izņemot svešvalodas un tās, kuras nepieciešamas mazākumtautības valodas un attiecīgās etniskās kultūras apguvei.

Pēc Kravcova domām, piedāvātā reforma pasliktinās bērnu izglītības kvalitāti un degradēs krievu valodu. "Viens no galvenajiem Latvijas krievu kopienas uzdevumiem ir saglabāt un attīstīt krievu kultūru Latvijā. Krievvalodīgas izglītības iznīcināšana novedīs pie tā, ka krievu valoda Latvijā kļūs par sadzīves valodu un pārstās būt

izglītības, zinātnes un kultūras valoda. Tad Latvijas iedzīvotāji vairs nebūs lielās un varenās krievu valodas nesēji - viņi būs tikai tās lietotāji," uzsver Kravcovs.

Viņš arī norāda, ka Latvijas krievu kopiena ir kategoriski pret piedāvāto krievu skolu reformu.

Šā gada 3.februārī Kravcovs ir oficiāli stājies Latvijas krievu kopienas priekšsēdētāja amatā, nomainot šajā postenī Vjačeslavu Altuhovu. Latvijas krievu kopiena ir izveidota 1993.gadā un aktīvi darbojas, lai saglabātu un turpinātu krievu tradīcijas Latvijā.

"Savu sabiedrisko karjeru biju sācis 2004.gadā, atbildot pirmajam varas mēģinājumam iznīcināt izglītību krievu valodā. Tad kopā ar domubiedriem mēs dibinājām Liepājas krievu kopienu. Par savu tagadējo uzdevumu uzskatu Latvijas krievu kopienas pārvēršanu par efektīvu sabiedrisko organizāciju, kurā ir daudz dalībnieku," saka Kravcovs.