Plašu rezonansi izraisījušais gadījums gandrīz pirms diviem gadiem – 2019. gada vasarā – kad tika aizturēts kāds ar Liepājas uzņēmumu SIA "Ekovalis Latvija" saistīts šoferis, kurš bija pieķerts izlejam indīgu atkritumu kravu Bauskas novada ceļmalās, radot kaitējumu lauksaimniekiem un piesārņojot vidi, 12. aprīlī tiks skatīts Kurzemes rajona tiesas zālē, portāls irliepaja.lv uzzināja tiesā.


Atbildētājs šajā krimināllietā ir SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts,

kurš tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma 99. panta 2. daļas "Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm".


Sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudassods.


Kad vainīgais tika pieķerts un Valsts vides dienests (VVD) publiski sniedza informāciju par to, Šalts apgalvoja, ka SIA "Ekovalis Latvija" nav izvedusi bīstamos atkritumus no AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" teritorijas, kas vēlāk izlieti gar ceļiem Zemgalē. Tāpat Šalts apgalvoja, ka vainīgais šoferis nav SIA "Ekovalis Latvija" uzņēmuma darbinieks un arī transportlīdzeklis nav viņa, bet pieder kādam apakšuzņēmumam.


Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem, "Ekovalis Latvija" nodarbojas ar bīstamo atkritumu savākšanu. Uzņēmums pieder Lietuvas komersantam "Ekovalis".


Pēc gadījuma ar vides piesārņošanu "Ekovalis Latvija" vēlreiz ieguva bēdīgu slavu, kad "Liepājas namu apsaimniekotājs" pērn lauza ar to piecus noslēgtos līgumus par Liepājas namu siltināšanu.