Papildināts. Policija sākusi kriminālprocesu par šomēnes Liepājas Centrālkapos konstatēto nesen apbedīta cilvēka kapa atrakšanu, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijā (VP).

Kapsētas darbinieki 9.februāra rītā ievērojuši pazīmes, kas liecinājušas par to, ka kaps ir bijis atrakts un pēc tam aizbērts, informēja Liepājas Kapsētu pārvaldes direktora pienākumu izpildītājs Ivo Pavlušenko. Mirušo sievieti tuvinieki zemes klēpī bija guldījuši tikai pirms trim mēnešiem – aizvadītā gada 11.novembrī, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse

Policijas klātbūtnē atrokot kapu, konstatēts, ka zārka vāks ir ticis nocelts un uzlikts atpakaļ nepareizi. Zādzība no kapa vietas nav konstatēta – pēc nelaiķes radinieku teiktā, vērtslietu šajā apbedījumā nav bijis. Laikrakstam "Kurzemes Vārds" kāds cilvēks, kurš lūdzis neminēt savu vārdu, pastāstījis, ka sievietei paticis greznoties un arī ikdienā, nākot uz darbu, viņa diezgan bagātīgi rotājusies ar zelta rotaslietām. "Varbūt tas cilvēks domāja, ka no visa tā krāšņuma kaut kas būs ielikts arī līdzi kapā," laikrakstam sacījis šis cilvēks.

Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 228.panta 1.nodaļas "Par kapa, apbedījuma urnas, apbedīta vai neapbedīta līķa apgānīšanu". Kā uzsvēra VP pārstāve, šajā gadījumā nav notikusi līķa apgānīšana, taču policija izmeklē kapa atrakšanu. "Notiek izmeklēšana, un ir vairāki virzieni, kuros strādājam, taču pašlaik nav aizturēto vai aizdomās turēto personu," informēja Knīse. Viņa aicināja ziņot policijai, ja kāda rīcībā ir izmeklēšanai noderīga informācija par šo gadījumu. Viena no notikušā versijām, ko izskata policija, ir mantkārīgi nolūki, taču netiek izslēgtas arī citas versijas.

Papildināts. Šogad šis ir vismaz jau otrais kriminālprocess, kas sākts par vandalismu Centrālkapos. Iepriekš - Jaungada naktī un pēc tam vēlreiz tika apgānīts bērna kaps, vispirms izraujot un otrādi iespraužot zemē krustu, pēc tam to nozogot. Arī šajā gadījumā policija sāka kriminālprocesu. Pērn policija pieķēra divus metālu zagļus, kas no Centrālkapiem nesa prom metāla pieminekļa daļu, bet pirms trim gadiem - 2013.gadā - Centrālkapos tika nolauzti 11 krusti.