Otrdien, 6.oktobrī, Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis attālināti piedalījās Apvienoto nāciju Eiropas Ekonomiskās komisijas organizētājā Mēru forumā Ženēvā, kurā pieredzē dalījās mēri no 37 dažādu valstu pilsētām, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Prezentējot Latviju, Jānis Vilnītis uzsvēra, ka situācija ar "Covid–19" saslimstību mūsu valstī ir tik zema, jo lēmumi valdībā tika un tiek pieņemti balstoties uz speciālistu, ekspertu, epidemiologu rekomendācijām. Tāpat lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu tika pieņemts pirms vīrusa uzliesmojuma un tūlīt pēc šī lēmuma tika uzsākta sabiedrības informēšana par vīrusu un nepieciešamajiem veselības drošības ievērošanas pasākumiem, veicinot sabiedrības izpratni un atbildīgu rīcību.

"Liepāja vienmēr ir lepojusies ar to, ka pilsētā ir pieejami visi transporta loģistikas veidi – sauszemes, t.sk. dzelzceļa, jūras un gaisa transports, taču sākoties ārkārtējai situācijai, izrādījās, ka tieši mūsu priekšrocības ir reizē arī mūsu izaicinājuma lielākie punkti", forumā sacīja domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, runājot par repatriantu sagaidīšanu un konvojēšanu.

Papildus forumā tika pārrunāta Liepājas pašvaldības prakse attiecībā uz vīrusa izplatības ierobežošanu pilsētā un pašvaldības atbalstu uzņēmējiem, tūrisma, kultūras un sporta jomas pārstāvjiem. Tai skaitā tika izcelta pašvaldības darbinieku kā saliedētas komandas darba nozīme vienota mērķa sasniegšanā.

Liepājas domes priekšsēdētājs forumā bija vienīgais Latvijas pilsētu mērs, kas prezentēja kopējo situāciju valstī, īpaši akcentējot Liepājas pašvaldības pieredzi saistībā ar 12.martā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.

Foruma organizētāji akcentēja, ka šī ir platforma, kurā pilsētu mēri no dažādām valstīm var tikties vienkopus un dalīties savā pieredzē saistībā ar "Covid–19" vīrusa izplatību. Šogad foruma tēma – "Pilsētu rīcība ilgtspējīgai nākotnē: Vietējo pašvaldību gatavība un reakcija ārkārtējās situācijās, kā arī katastrofu un klimata pārmaiņu ietekmē".