Sēžot viesnīcas "Promenāde" terasē, vērojot Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) ostas ūdeņu rāmo plūdumu uz ezeru un plaukstā sildot ruma glāzi, apspriedām ar Ivaru Liepājas ekonomiskā "velkoņa" SEZ kapteiņu Ulda Seska un Jāņa Vilnīša negaidītās "likstas".
 

Izrādās, kņada ir ap to, ka sankcionēto personu sarakstā iekļautā Avena porcelāna trauku estēts un Nacionālās Apvienības kasieris Egils Helmanis ar ministra Vitenberga tiešo "reisu" uz Liepājas SEZ par valdes locekli ir nosūtījis savu vērtīgāko kadru Danu Bārbalu.
 
Mums ar Ivaru tas tomēr šķiet tāds jauks un aizkustinošs žests no Ogres pilsētas mēra puses. Gribētu siltu kurzemnieku paldies izteikt arī mūs novadniekam un Liepājas Universitāti sekmīgi absolvējušajam ministram Jānim Vitenbergam par šo vērtīgo dāvanu mūsu pilsētai.
 

Tāpēc mums ar Ivaru nav saprotama Liepājas SEZ vadības, tajā skaitā Ulda Seska un Jāņa Vilnīša, skeptiskā attieksme pret šo žestu un pašu Danu Bārbalu. Tukšojot otro ruma glāzi, mēs ar Ivaru tomēr nevarējām rast izskaidrojumu mūsu SEZ vadības šaurajam skata leņķim uz lietām.


Vai tad mūsu SEZ valde Danu kā eksperti muzeju jomā nevarētu, piemēram, nozīmēt par eksperti SEZ muzeja veidošanas projektā? Mūsuprāt SEZ jau sen bija laiks dibināt Liepājas industriālo muzeju, kurš varētu tapt par unikālu mārketinga rīku Liepājas ostai.


Vienīgi mūsu ieteikums Uldim Seskam un Jānim Vilnītim būtu, lai viņi diplomātiski pabrīdina Danu, ka Avena porcelāna trauku kolekcija vismaz tuvākā laikā nebūtu vēlama izstādīšanai mūsu pilsētā.