Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) neplāno mainīt savus izvirzītos kandidātus darbam Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) un Rīgas brīvostas pārvaldes valdēs, jo vēlas amatos redzēt profesionālus juristus, kuri pārstāvēs Satiksmes ministrijas (SM) intereses ostās un līdz galam realizēs ostu pārvaldības modeļa reformas, aģentūrai LETA norādīja ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Komentējot Latvijas Stividorkompāniju asociācija (LSA) aicinājumu Vitenbergam pārskatīt savu nomināciju un izvirzīt piemērotu profesionāli darbam Liepājas SEZ valdē, ministrs norāda, ka šī brīža regulējuma ietvarā katram ministram ir iespējas virzīt pārstāvjus ostās pēc saviem ieskatiem.

"Es esmu izvēlējies virzīt profesionālus juristus ostu valdēs, lai pārstāvētu SM intereses ostās un realizētu ostas pārvaldības modeļa reformu līdz galam," pauž satiksmes ministrs.

Viņš norāda, ka pašreizējā Liepājas SEZ valdes locekle Inese Birziņa, kura ir arī SM Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja, ir nepieciešama savos tiešajos darba pienākumos ministrijā. Savukārt Vitenberga virzītā Dana Bārbale ir juriste ar doktora grādu un ikdienā strādā Ogres novadā pie dažādu projektu vadības.

Vitenbergs arī norāda, ka Bārbale nav "Nacionālās apvienības" partijas biedre.

Kā ziņots, Rīgas un Liepājas ostu valdēs plānots mainīt SM ieceltos pārstāvjus, liecina ministrijas saskaņošanai Ministru kabinetā (MK) iesniegtie rīkojuma projekti.

Rīgas brīvostas valdes locekļa amatā Andra Ozoliņa vietā plānots iecelt SM Juridiskā departamenta direktori Lieni Priedīti-Kancēviču, bet Liepājas SEZ valdes locekles Birziņas vietā plānots iecelt Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci un sociālo mentori amatu nodibinājumā "Caritas Latvija" Bārbali.

Tāpat ziņots, ka LSA aicina Vitenbergu pārskatīt savu nomināciju un izvirzīt piemērotu profesionāli darbam Liepājas SEZ valdē.

"Mūsu ieskatā ostu pārvalžu vadībā būtu jāatrodas nozares profesionāļiem, vai vismaz personām, kuras strādā ciešā mijiedarbībā (vislabāk - ir darba attiecībās vadošā amatā) ar attiecīgo ministriju, kura nominējusi valdes locekļa kandidātu," teikts vēstulē, norādot, ka šāds redzējums cita starpā izriet arī no Liepājas SEZ likuma mērķa - nodrošināt Liepājas ostas un Liepājas pilsētas sekmīgu attīstību, lai pārvarētu arī likuma pieņemšanas brīdī objektīvi eksistējošo atpalicību no citām Latvijas lielajām ostām, kuru izraisīja ostas un pilsētas atbrīvošana no padomju armijas militārajām bāzēm un ar tām saistītā mantojuma.

LSA apšauba, ka ar šādu uzdevumu varētu sekmīgi tikt galā Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece ar izglītību un pieredzi sociālajā jomā.

Liepājas SEZ valdē ir trīs valsts interešu pārstāvji, kuri deleģēti no Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un SM, trīs Liepājas pilsētas domes un trīs Liepājas komersantu pārstāvji. Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs ir Uldis Sesks, valdes priekšsēdētāja vietnieks ir Jānis Vilnītis, bet valdes locekļi ir Birziņa, Jolanta Plūme, Edmunds Valantis, Gunārs Ansiņš, Juris Burņevskis, Andris Ozols un Āris Ozoliņš.