Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē amatu saglabās līdzšinējā valdes locekle Inese Birziņa, aģentūra LETA noskaidroja Satiksmes ministrijā (SM).

Tiesību aktu portālā (TAP) pieejamā informācija liecina, ka ir atsaukti divi rīkojuma projekti, kas paredzēja Birziņas atstādināšanu no Liepājas SEZ valdes un Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieces Danas Bārbales iecelšanu valdē.

TAP publicētie dokumenti liecina, ka Bārbale bija ar mieru apvienot amatus Ogres novada pašvaldībā, Liepājs SEZ valdē un nodibinājumā "Caritas Latvija", turklāt šādu piedāvājumu bija apstiprinājušas arī citas ministrijas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Rīkojuma projekti atsaukti, norādot, ka tie zaudējuši aktualitāti.

SM skaidroja, ka šie rīkojuma projekti netika pieņemti iepriekšējā ministra darbības laikā, tādēļ vairs nav uzskatāmi par aktuāliem, un patlaban Liepājas SEZ valdē izmaiņas netiks veiktas.

Atbilstoši Liepājas SEZ statūtiem valdi organizācijā veido deviņi locekļi – trīs valsts interešu pārstāvji, kuri deleģēti no Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un SM un kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets, kā arī trīs Liepājas pilsētas domes un trīs Liepājas komersantu pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar Liepājas pilsētas domes lēmumu.

Liepājas SEZ valdes locekļus ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

Patlaban Liepājas SEZ valdē strādā Uldis Sesks, Jānis Vilnītis, Jolanta Plūme, Inese Birziņa, Edmunds Valantis, Gunārs Ānsiņš, Juris Burņevskis, Andris Ozols un Āris Odiņš.

Birziņa Liepājas SEZ valdē darbu sāka 2019.gadā, nomainot iepriekšējo SM pārstāvi Džinetu Innusu.

LETA jau vēstīja, ka iepriekšējais satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) bija plānojis mainīt izvirzītos kandidātus darbam Liepājas SEZ un Rīgas brīvostas pārvaldes valdēs, jo vēlējās amatos redzēt profesionālus juristus, kuri pārstāvētu ministrijas intereses ostās un līdz galam realizētu ostu pārvaldības modeļa reformas.

Viņš norādīja, ka Birziņa, kura ir arī SM Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja, ir nepieciešama tiešajos darba pienākumos ministrijā, savukārt Bārbale ir juriste ar doktora grādu un ikdienā strādā Ogres novadā pie dažādu projektu vadības.