Rīgas ostas valdē, Ventspils ostas pārvaldē, kā arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē plānots iecelt jaunus Satiksmes ministrijas pārstāvjus.

Par to aģentūrai LETA pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Viņš informēja, ka ir iesniedzis sagatavotos rīkojuma projektus par amatpersonu maiņu valsts lielākajās ostās.

"Satiksmes ministriju turpmāk pārstāvēs eksperti un ierēdņi, kas ikdienā atbild par valsts kapitāla pārvaldību. Tie paši cilvēki, kuri kontrolē valsts kapitālsabiedrību darbību un es ļoti ceru, ka no mūsu puses šī pārvaldība kļūs daudz pragmatiskāka, mēs nodarbosimies arī ar lēmumu juridisko kontroli un ostu darbību koordinēšanu," teica Linkaits.

Viņš informēja, ka Rīgas brīvostas valdē plānots iecelt Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieci Džinetu Innusu, Ventspils brīvostas valdē plānots iecelt ministrijas Juridiskā departamenta direktori Ingunu Strautmani, bet Liepājas SEZ valdē paredzēts iecelt ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieci Inesi Birziņu.

Innusa šobrīd ir Satiksmes ministrijas pārstāve Liepājas SEZ valdē, bet Rīgas ostas valdē viņa nomainīs Arti Stucku, savukārt Strautmane Ventspils ostas valdē nomainīs pašreizējo Satiksmes ministrijas pārstāvi Kasparu Ozoliņu.

Likums Par ostām nosaka, ka Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē katrā ir astoņi valdes locekļi: četri attiecīgās pašvaldības pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar attiecīgās pilsētas domes lēmumu, un četri - ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.