Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) piektdien, 6.janvārī, Rīgas brīvostā tiksies ar lielo ostu pārstāvjiem un tajās strādājošiem uzņēmējiem, lai iepazītos ar aktuālo informāciju ostās un pārrunātu ostu reformas virzību, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Vitenbergs uzsver, ka, tiekoties ar Latvijas lielo ostu – Rīgas brīvostas, Ventspils brīvostas un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalžu vadītājiem un ostā strādājošiem uzņēmējiem, – ir svarīgi uzklausīt viedokli par reformas tālāku virzību. Tāpat ministrs sagaida priekšlikumus ostu reformas uzlabošanai.

"Ostām mūsu valsts tautsaimniecības attīstībā bija un būs nozīmīga loma. Pozitīvi ir tas, ka pēdējā laikā Latvijas ostās situācija uzlabojas, pauž VItenbergs, skaidrojot, ka tas liecina par ostās strādājošo uzņēmumu un ostu pārvalžu spēju pielāgoties jaunajiem ģeopolitiskajiem apstākļiem.

Ministrs arī norāda, ka Eiropā sekmīgāk strādā tās ostas, kuru teritorijās attīstās ražošana, tāpēc augsta pievienotā vērtība un stabili preču aprites kanāli ir virziens, kurā strādāt.

Satiksmes ministrs saredz labu potenciālu attīstībai, norādot, ka Latvijas ostās joprojām ir pietiekoši lielas platības, kur attīstīt ražošanu, un ir interese no investoru puses.

Tāpat piektdien Vitenbergs plāno iepazīties ar Rīgas brīvostas attīstības projektiem.